ОДПІ
23:10, 12 серпня 2014
992
0

Легалізація заробітної плати – гарантія гідного соціального захисту громадян

Легалізація заробітної плати – гарантія гідного соціального захисту громадян
Admin
Фото: НУС
Згідно з Конституцією України, людина, її життя та здоров’я, честь та гідність, недоторканість визнаються найвищими соціальними цінностями. Кожна людина має право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя працею, яку вона вільно обирає або на яку вільно погоджується.
     В умовах сьогодення негативним явищем нашого суспільства є нелегальна зайнятість. Відсутність цивілізованих трудових відносин, з одного боку, позбавляє можливості працівників захисту своїх трудових прав, у тому числі й на виплату заробітної плати, на пільги, соціальні гарантії, пенсійне забезпечення, з іншого - свідчить про наявні порушення законодавства працедавцем - виплати заробітної плати працівникам «в конвертах», ухилення від сплати податків і обов’язкових платежів.
     Працівник, який отримує заробітну плату в «конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем. Усна домовленість жодним чином не фіксується юридично, роботодавець сплачує стільки, скільки вважає за потрібне, і доти, доки вважає за потрібне. Працівник не має жодних доказів на підтвердження дійсного розміру своєї заробітної плати та страхового стажу. Працівники повинні вимагати від своїх роботодавців офіційного оформлення та виплату заробітної плати відповідно до законодавства – прозоро і чесно, не погоджуючись на виплати у «конвертах».
      Шановні громадяни, якщо з Вами не оформлені трудові відносини, Вам виплачують заробітну плату в розмірі меншому, встановленого законодавством рівня ( у 2014 році -1218,0грн.), або ж виплачують заробітну плату в "конвертах", повідомляйте про такі факти Золочівську ОДПІ  за телефонами:  4-32-17,  7-11-72,  7-10-34.


Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.