ОДПІ
12:23, 17 квітня 2019
84
0

Кампанія декларування -2019: оподаткування інвестиційного доходу

Чи оподатковується ПДФО інвестиційний прибуток, отриманий фізичною особою – резидентом від продажу іншій фізичній особі  корпоративних прав у вигляді часток статутного капіталу чи паїв у господарських товариствах, які не є акціонерними?          Згідно з п.п. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 – 170 2.6 п. 170.2. ст. 170 ПКУ (крім операцій з деривативами).      До продажу інвестиційного активу прирівнюються
Кампанія декларування -2019:  оподаткування інвестиційного доходу
Gazeta
Фото: НУС
Чи оподатковується ПДФО інвестиційний прибуток, отриманий фізичною особою – резидентом від продажу іншій фізичній особі  корпоративних прав у вигляді часток статутного капіталу чи паїв у господарських товариствах, які не є акціонерними?
 
       Згідно з п.п. 170.2.2 п. 170.2 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням курсової різниці (за наявності), та його вартістю, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу з урахуванням норм підпунктів 170.2.4 – 170 2.6 п. 170.2. ст. 170 ПКУ (крім операцій з деривативами).
     До продажу інвестиційного активу прирівнюються операції, зокрема, повернення платнику податку коштів або майна (майнових прав), попередньо внесених ним до статутного капіталу емітента корпоративних прав, у разі виходу такого платника податку з числа засновників (учасників) такого емітента чи ліквідації такого емітента.
     Відповідно до п.п. 170.2.1 п. 170.2 ст. 170 ПКУ облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат. Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік за результатами якого платник податку зобов’язаний подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (далі – Декларація), в якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.
     До складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включається позитивне значення загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами за наслідками такого звітного (податкового) року (п.п. 170.2.6 п. 170.2 ст. 170 ПКУ).
     Ставка податку інвестиційного прибутку становить 18 відс. (п.п. 167.5.1 п. 167.5 ст. 167 ПКУ).
     Відповідно до п.п. 170.2.8 п. 170.2 ст. 170 ПКУ не підлягає оподаткуванню та не включається до загального річного оподатковуваного доходу, зокрема, дохід, отриманий платником податку протягом звітного податкового року від продажу інвестиційних активів, якщо сума такого доходу не перевищує суму, визначену в абзаці першому п.п. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, тобто у 2018 році – 2470,00 грн., у 2019 році – 2690 гривень.
                                                                        
                                                                                             Cектор організаційного забезпечення
                                                                          Буського управління ГУ ДФС у Львівській області
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)