«Гаряча лінія» в Золочівській ОДПІ.

На запитання платників податків щодо особливостей адміністрування ПДВ під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідала головний державний ревізор - інспектор відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість Золочівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області Булка О.М. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.
Чи оподатковуються податком на додану вартість операції з продажу зернових культур на внутрішньому ринку у 2014 році?
Відповідно до п.197.21 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування операції з постачання на митній території України зернових культур товарних позицій 1001-1008 згідно з УКТ ЗЕД , крім постачання та вивезення в митному режимі експорту таких зернових та технічних культур сільськогосподарськими підприємствами - виробниками та підприємствами, які безпосередньо придбали такі зернові та технічні культури у с/г підприємств - виробників, а також крім постачання таких зернових та технічних культур Аграрним фондом у разі їх придбання з ПДВ.
Який порядок розрахунку частки використання товарів в оподатковуваних /неоподатковуваних операціях з ПДВ , якщо протягом минулого року були відсутні неоподатковувані операції?
Згідно п. 199.3 ПКУ платники податку , у яких протягом попереднього календарного року були відсутні неоподатковувані операції, а такі операції почали здійснюватися у звітному періоді, а також новостворені платники податку проводять у поточному календарному році розрахунок частки використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях на підставі розрахунку, визначеного за фактичними даними обсягів з постачання оподатковуваних та неоподатковуваних операцій першого звітного періоду, в якому задекларовано такі операції. Додаток Д7 із заповненою таблицею 1 (рядок 2) надається один раз протягом поточного року разом з декларацією того звітного періоду, в якому вперше задекларовано неоподатковувані операції. Сума податку, яка підлягає включенню до податкового кредиту відображається в рядку 15.1 Декларації з ПДВ протягом поточного року.
За якого формою потрібно подати декларацію по податку на додану вартість за січень 2014 року ?
Декларацію з ПДВ за січень поточного року слід подати за новою формою, затвердженою наказом Міндоходів України від 13.11.2013 р. №678. Затверджена форма містить нові рядки: 5.1 - обсяг операцій з вивезення товарів за межі митної території України, які звільнені від оподаткування згідно ст.197 та підрозділом 2 розділу XX ПКУ, 16.1.4 - коригування податкового кредиту згідно ст. 192 ПКУ за обсягами придбання з ПДВ (які було включено до рядка 10.2 декларації) з метою їх використання для здійснення операцій, які не є об`єктом оподаткування (ст.196 цього Кодексу ) та/або звільнені від оподаткування (ст.197, підрозділ 2 розділу XX ПКУ, міжнародні договори).
Також нагадуємо, що з січня 2014 року потрібно вести новий реєстр виданих та отриманих податкових накладних за формою , затвердженою наказом Міндоходів України від 22.11.2013 р. №708.
Чи потрібно зазначати у податковій накладній номер і дату митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару?
З 01.01.2014 року скасовано підпункт «ї» п. 201.1 ст. 201 ПКУ , яким було передбачено наявність у податковій накладній обов`язкового реквізиту «номер і дата митної декларації, за якою було здійснено митне оформлення товару, ввезеного на митну територію України». Також зазначаємо, що наказом Міндоходів України від 14.01.2014 р. №10 затверджено нову форму податкової накладної та Порядок її заповнення , який набере чинності з дати його офіційного опублікування.
Як дізнатись інформацію про свого бізнес – партнера?
На офіційному веб-сайті Міндоходів України ( /www.minrd.gov.ua) функціонує сервіс ,,Дізнайся більше про свого бізнес – партнера”. Для отримання відповідної інформації потрібно ввести код ЄДРПОУ Вашого партнера або ж його точну назву в одне із полів сервісу і система здійснить пошук по ряду баз даних, доступних для публічного використання , і повідомить про результати пошуку.
Інформаційно-комунікаційний сектор.