ОДПІ
15:20, 16 грудня 2016
434
0

Як оподатковується продаж успадкованої нерухомості?

Як оподатковується продаж успадкованої нерухомості?
Gazeta
Фото: НУС

Продаж резидентами танерезидентами успадкованого об’єкта нерухомості підлягає оподаткуванню згідно знормами ст.172 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Відповідно доп.172.1 ст.172 ПКУ дохід, отриманий платником податку відпродажу (обміну) нечастіше одного разу протягом звітного податкового року житлового будинку, квартири абоїхчастини, кімнати, садового (дачного) будинку (включаючи земельну ділянку, наякій розташовані такі об’єкти, атакож господарсько-побутові споруди табудівлі, розташовані натакій земельній ділянці), атакож земельної ділянки, щонеперевищує норми безоплатної передачі, визначеної ст.121 Земельного кодексу України залежно відїїпризначення, тазаумови перебування такого майна увласності платника податку понад три роки, неоподатковується.

Умова щодо перебування такого майна увласності платника податку понад три роки непоширюється намайно, отримане таким платником успадщину. Дохід відвідчуження господарсько-побутових споруд, щорозташовані наодній ділянці зжитловим абосадовим (дачним) будинком тапродаються разом зним, дляцілей оподаткування окремо невизначається.

Отже, дохід відоперацій зпродажу нечастіше одного разу нарік об’єктів нерухомості, зазначених у п.172.1 ст.172 ПКУ, які перебувають увласності платника податку (резидента абонерезидента) менше ніжтри роки таотримані таким платником успадщину, податком надоходи фізичних осіб неоподатковується.

 

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.