Термін повноважень президента, обраного 25 травня, складе 5 років

nus.in.ua, 16 тра 2014, 01:39
0
465
Роздрукувати
Термін повноважень президента, обраного 25 травня, складе 5 років

КСУ ухвалив рішення, вивчивши конституційне подання 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень Конституції про визначення терміну повноважень президента, обраного на позачергових виборах.

Конституційний суд України постановив, що президент, обраний на дострокових виборах 25 травня, буде мати повноваження терміном на 5 років. Про це пише РБК-Україна з посиланням на одного з суддів КСУ.

"Термін повноважень президента, обраного на дострокових виборах 25 травня, складе п'ять років", - зазначив суддя, не повідомивши подробиць рішення.

Нагадаємо, КСУ 16 травня оприлюднить рішення щодо термінів повноважень президента, обраного на дострокових виборах.

Саме рішення КСУ прийняв 15 травня, вивчивши конституційне подання 101 народного депутата України щодо офіційного тлумачення положень частин першої, п'ятої статті 103 Конституції україни у системному зв'язку з пунктом 16 розділу XV "Перехідні положення" Конституції України щодо визначення терміну повноважень президента України, обраного на позачергових виборах, а також терміну проведення наступних чергових виборів президента.

Практичну необхідність у роз'ясненні та офіційній інтерпретації зазначених положень Конституції нардепи обґрунтовували неоднозначним розумінням того, на який термін обирається президент України на позачергових виборах, призначених Верховною Радою на 25 травня 2014 року, оскільки, на думку нардепів, від вирішення цього питання залежить можливість реалізації конституційного права громадян України на участь у виборах президента.

ТЕГИ: вибори, президент, Конституція
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама