Укрaїнa
16:12, 15 червня 2014
1402
0

Музика – на добро!

Музика – на добро!
Admin
Фото: НУС

Музика лікує і заряджає енергією. Вона дає спокій, умиротворення і заводить, дарує крила.  Звісно, в кожної людини є свої смаки та всі люблять звучання живого інструменту та  мелодії рідного народного мотиву.

Цієї п’ятниці, 6 червня, на запрошення п. Юрія Танасійчука, активного мешканця міста Перемишляни та одного із засновників ГО «Фундація «Галичани» місто відвідали музиканти відомого етно-фольк гурту «Бурдон». У МПЦ «Дозвілля» перемишлянці заряджались музикою. Артисти тішили присутніх  каверами народних пісень, виконаннями композицій різних закордонних країн. Репертуар «Бурдону» побудований переважно на традиційній музиці з України, Угорщини та Румунії. Їх музика поєднує давні мелодії з сучасним. Багато пісень взято з локальної традиції унікальних етнічних груп, котрі живуть на теренах карпатського регіону, зокрема: лемків, бойків та гуцулів. Разом із цими багато культурним иелементами«Бурдон» творить своє власне унікальне звучання з допомогою жіночих вокалів, скрипок, бузукі, ліри колісної, морахарпи, дримби, мандоліни, контрабасу та перкусії. У Перемишлянах гурт виконав пісні з трьох альбомів:«Дівиця»(2013), «Тайстра Чугайстра» (2008), «Каpпатія» (2006).

 Музика – на добро!

Присутні не могли втриматись і майже кожен тупав в ритм ногою. На концерті було чимало молоді та малечі. Останні, від запальних мелодій, кинулись у танок та плескали в долоні.

Загалом дійство було благодійним. Організатори заходу: громадська організація «Фундація «Галичани»», спільно з Перемишлянською міською радою, мали на меті ознайомити громадськість про важливі для міста проекти «Зелена яма» та відновлення вежі храму Святих Апостолів Петра і Павла. Щодо реалізації проекту «Зелена яма» своїми здобутками та планами ділився п. Зіновій Репета. На фоні відео присутні мали можливість послухати розповідь п. Зіновія, як зароджувалася ідея створення такого майданчику, хто підхопив її, та допомагає втілювати у життя до сьогодні.

Другий, не менш важливий проект, відновлення вежі римо-католицького костелу у Перемишлянах здійснюється за безпосередньої участі парафіян, ГО «Фундація «Галичани» та Перемишлянської міської ради. Священики храму о. Петро Смолька та о. Віталій Кривицький мають надію відновити зруйновану у радянські часи вежу. Хронологію відновлювальних робіт над вежею відтворив у фото-презентації о. Віталій.

 

 

Музика – на добро!

Концерт завершився українською народною піснею «Чорна кура». Організатори вручили гурту сувеніри з символікою Перемишлянщини.

Серед присутніх у залі був Перемишлянський міський голова п. Олександр Зозуля. Міський голова висловив свої позитивні враження від почутого та побаченого. Найперше, керівник міста, підкреслив важливість таких заходів, як сьогодні, коли організовується концерт для привернення уваги мешканців міста до важливих проектів, які у своєму задумі мають зактивізувати перемишлянців для підтримання та можливого долучення до реалізації цих важливих для міста благородних справ – відновлення костельної вежі та створення у місті спортивного майданчика «Зелена яма». Також п. Олександр висловив надію, що мешканці міста стануть активнішими у наступних благодійних заходах, які відбуватимуться у Перемишлянах.

Роксолана Мудрак
 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.