Укрaїнa
12:21, 25 тра 2014
2576
0

Юні перемишлянці представлятимуть Україну у польщі

Юні перемишлянці представлятимуть Україну у польщі
Admin
Фото: НУС

З 15 до 22 травня у м. Скавіна (Республіка Польща) відзначатимуться Дні міста. Святкування відбуватимуться за участі делегацій із України, Німеччини, Італії, Словаччини, Чехії та Великобританії. Програма насичена конференціями, конкурсами, розвагами, спортивними змаганнями та екскурсіями. Кульмінацією святкувань буде великий концерт за участю артистів міста Скавіна, а також кожна делегація представлятиме свої музичні номери. На цьому концерті лунатиме також і милозвучна українська пісня. Учениці Перемишлянської школи-гімназії Марія Марків, Ольга Андрусишин, Катруся Ільчишин, Соломія Козак, Андріана Білата, учениці Перемишлянської школи № 2 ім. Омеляна Ковча Ярина Савчук, Ярина Окарма, Діана Заверуха, Ярина Лоїк, Ольга Михайлишин, Катруся Ших виконають для європейських глядачів найгарніші твори із свого репертуару. Учасниці делегації хочуть своєю піснею та національними костюмами донести до представників інших країн красоту української культури, неповторність рідної пісні, різнобарвність та віками закарбовану символіку української вишиванки. Дівчата розповіли, що першою буде пісня під назвою «А ми – дівчата з України», якою хочуть захопити публіку і з перших акордів та слів наголосити на тому, що українська пісня є однією із наймилозвучніших у цілому світі. Також юні співачки переконані – пісня це душа народу, тому своїм виконанням відкриють неповторність, глибину і духовність свого народу.

 

Юні перемишлянці представлятимуть Україну у польщі


Напередодні від’їзду до Польщі, вдалося поспілкуватися з учасниками делегації. В цілому діти дуже задоволені можливістю відвідати сусідню, європейську країну. Одна з найменших учасниць Марія Марків має надію знайти у Скавіні нових друзів, спілкуватися з ними і запросити до себе в гості. Старшокласниця Андріана Біла від поїздки очікує позитивних результатів. Дівчина розповідає, що хоче побувати у столиці Польщі – Варшаві, оглянути місця перебування польської знаті, а також ставить собі мету на майбутнє – вивчити польську мову, бо вважає за необхідне знати мови, зокрема сусідніх держав.

Окрім співучих і красивих дівчат, українське місто Перемишляни будуть представляти хлопці-спортсмени. Під час святкувань між однолітками міст Німеччини, Словаччини, Великобританії, Італії та Чехії пройде футбольний турнір. Наші юні футболісти кажуть, що хочуть показати футбол найкращого рівня, а також їм буде цікаво змагатися із хлопцями з інших країн. На питання, як будуть спілкуватися під час гри, наприклад, з німецькою командою, відповіли логічно: у футболі є правила, вони одинакові в цілому світі. Перемишлянська футбольна команда тривалий час вже готується до гри у Скавіні. Тренує хлопців та супроводжуватиме у поїздці Тарас Гвоздик (колишній гравець Харківського футбольного клубу «Металіст»).

 

Юні перемишлянці представлятимуть Україну у польщі

 


Не можна оминути увагою ще інших маленьких перемишлянців, які також готувалися до представлення своїх робіт у Скавіні. Це вихованці художнього відділення при музичній школі м. Перемишляни. Юні художники під керівництвом п. Лесі Юськовець намалювали малюнки на тему «Барви мого міста» і «Моя мала вітчизна». Серед багатьох неповторних і гарних художніх робіт обрано 13 найкращих, які будуть виставлені на виставці у Скавіні для огляду міжнародного журі. На малюнках зображене місто Перемишляни. Діти розповідають, що старалися відобразити у фарбах красу рідного міста. Учень 1-го класу художнього відділення Роман Зозуля розповів, що своїм малюнком хотів показати, що його рідне місто – найгарніше. Для всіх вихованців художнього відділення, роботи яких оглядатимуть за кордоном, задоволені своїми малюнками і висловлюють надію, що у майбутньому здобудуть більше навиків для досконалішого відображення на папері природи, архітектури і навіть особливого духу рідного міста.

Спілкуючись із цими дітьми, які представлятимуть Україну у Польщі помітний дух патріотизму, і навіть національної свідомості. Всі вони говорять, що хотіли б показати свою державу з найкращої сторони. Своїм співом, багатими національними костюмами, силою духу, які закладені в генах українців будуть заявляти про себе як правдива європейська молодь.

Анна ВОТУМ

На фото: справа – діти із школи № 2 ім. Омеляна Ковча; зліва – діти перемишлянська школа-гімназія; по центру – діти із художнього відділення Перемишлянської музичної школи

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.