Доторкнутись до святинь

nus.in.ua, 13 листопада 2014, 00:44
0
704
Роздрукувати
Доторкнутись до святинь

У селищі Зарваниця, що на Тернопільщині, знаходиться комплекс церковних споруд із Собором Зарваницької Матері Божої. Зарваниця добре відома чудотворною іконою і цілющим джерелом, біля якого з'являлася Божа Матір. За легендою, один із київських ченців під час монголо-татарської навали дивом врятувався від ворожих наїзників і опинився на галицькому Поділлі в лісах над рікою Стрипою. Там він заснув, у сні відкрилась перед ним прекрасна місцина, освітлена дивним сяйвом. У його блиску з'явилася Мати Божа з двома ангелами, які мали в руках білі лілії. Пробудившись, чернець побачив чудову долину, оточену віночком густого лісу. Раптом у росяній траві засвітилося джерело чистої води, а над ним спалахнула небесним промінням ікона Пресвятої Діви Марії з малим Ісусом на руках. Чернець пригадав сон і склав поклін Пречистій. Це місце, де зарвав його сон, назвав Зарваницею.

23 жовтня 2014 року колектив Колтівської ЗОШ І–ІІІ ступенів реалізував свою мрію – здійснити поїздку до Зарваниці. Організувала поїздку голова первинної профспілкової організації Марія Кукурудза. Не злякав паломників ні ранній час відправлення автобусів, ні кількагодинна поїздка. Адже всі хотіли встигнути на ранкову службу Божу, під час літургії переосмислити свої вчинки, життя, помолилася за мир в Україні та світле майбутнє для нашої держави. Врешті, люди потрапили і на службу, і на невеличку екскурсію Зарваницею.

Цікавим було й те, що в цей день відвідала Зарваницю Юля Тимошенко, яка взяла участь у літургії. Разом із прочанами, парафіянами помолилась за мир в Україні та світле майбутнє для нашої держави. «Сьогодні ми молилися за те, щоб Україна міцно стала на ноги, стала сильною європейською державою і принесла щастя всім своїм дітям!», – зазначила після літургії Юлія Тимошенко.

Трохи втомлені, але цілком задоволені, всі поверталися додому. Після поїздки  відчули легкість, яка виникає в людини, коли вона побачить, чи відчує щось прекрасне. А той день, був дійсно прекрасним і повчальним для учасників паломницької поїздки.

Марія ФРАНКІВ,

завуч з виховної роботи Колтівської ЗОШ І – ІІІ ст.

ТЕГИ: Зарваниця, газета, 49 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама