Укрaїнa, Відео
20:30, 10 січня 2014
1138
0

НАЙБІЛЬША В УКРАЇНІ РІЗДВЯНА ШОПКА

НАЙБІЛЬША В УКРАЇНІ РІЗДВЯНА ШОПКА
Admin
Фото: НУС
Понад 40 метрів в ширину та 30 у висоту має найбільша в Україні різдвяна шопка у церкві Святого Апостола Петра, що на вулиці Володимира Великого, у Тернополі. Унікальність цієї шопки у тому, що вона рухома. Традиція встановлювати шопку тут має вже 20 років.
 
Складні механізми шопки  «оживляють» не тільки біблійних персонажів: віл та віслюк кивають головами, б’є годинник, ангели рубають колоду,  пливе кораблик, світять зорі, їздить потяг, біжать струмочки, падаючи на колесо водяного млина. У центрі композиції вертепу – пресвята родина і маленький Ісус. Також у шопці є опудала борсуків, оленів, білок і їжаків. Щороку зображення Вифлеємської стайні доповнюється новими персонажами. Усі рухомі фігурки, що вклоняються Божому дитяткові, виготовляє отець Косьма. Новонародженого Ісуса вітають цьогоріч нові персонажі – святий Піо, Франциск, Антоній та свята Клара.
Щороку тернопільську шопку відвідують тисячі дорослих і дітей. Протягом різдвяних свят і аж до Стрітення шопка стоятиме у церкві. Не гайте часу! Гайда до Тернополя подивитись на цю неймовірну різдвяну шопку.

 

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.