Новини Золочівщини
01:29, 08 липня 2014
1382
0

Якщо хочемо правову державу, повинні створити її самі

Якщо хочемо правову державу, повинні створити її самі
Admin
Фото: НУС

Станіслав Єжи Лець не помилявся, коли говорив, що конституція держави повинна бути такою, що не порушує прав громадянина. Усі ми знаємо, хто такий громадянин. Проте, що розуміємо під словом «конституція»? Часто ми пояснюємо це як «основний закон будь-якої правової держави». Проте конституція – це, перш за все те, що творимо ми самі. Це наші закони, права та обов’язки, від яких залежить процвітання тієї території, котру називаємо своєю Батьківщиною. У сьогоднішні часи, ми звикли помилково вважати, що право змінювати чи писати закони належить вищим, владним особам. А, отже, свідомо віддаємо свою громадянську позицію. Як наслідок, нарікаємо на проблеми, пов’язані із низьким рівнем життя, свободою слова, корупцією тощо. Проте бажання щось змінити залежить від нас самих.

Серед  важливих дат календаря 28 червня – День Конституції України, що утвердив існування нашої держави, як суверенної та незалежної, визначив основні закони  та  подарував нові надії на краще життя. У нелегкий час ми відзначаємо 18 річницю із Дня проголошення Конституції  України. Це час жорстокої, збройної боротьби за цілісність, незалежність суверенність і соборність  нашої держави. У час, коли ми, українці, нарешті зрозуміли, що гідні кращого життя для себе та майбутніх поколінь. У час нашого повстання. Дійство із нагоди 18 річниці Дня Конституції розпочалось у Золочівському районному Народному домі з хвилини мовчання та покладання квітів пам'яті і шани борцям, які віддали життя за наше майбутнє...

«Населення стає народом, а територія – державою тоді, коли з’являється Конституція. Сьогодні вона не та, що була 18 років тому, – наголосив перший заступник голови Золочівської райдержадміністрації  Андрій Кукуруза. – Якщо хочемо правову державу, повинні створити її самі. Якщо хочемо миру та спокою – повинні проявити патріотизм».

Нагородження кращих працівників почесними грамотами райдержадміністрації та районної ради стало доброю традицією. Це люди різних професій, із різноманітною громадською діяльністю, котрих об’єднує спільна ідея – розвиток та майбутнє нашої держави. Теплі слова звучали з уст заступника голови райдержадміністрації Романа Сухецького та заступника голови районної ради Андрія Леськіва.

Насиченою та зворушливою була програма святкового концерту, котрий вела Тетяна Вітка. Українські пісні, сповнені любові та патріотизму дарували народні вокальні ансамблі НД с. Ясенівці (кер. Леся Бойко),  РНД «Животоки» та «Древо» (кер. Ольга Чепелюк), солістки: Оля Мандзиняк, Василина Кучмістенко, Лілія Купин, дует у складі Ігоря Войтовича та Ігоря Курача. Особливо проникливо декламував  літературну композицію  «Я – українець» Семен Ничвид. А Галина Міколяш представила авторську пісню «Білий цвіт» про безмежну любов до рідного краю. Приємно здивував народний ансамбль пісні і музики «Галицькі барви» РНД (кер. Іван Мартин), котрий вкотре довів, що музичні інструменти мають душу. Свій запальний танець «Козачок» подарував глядачам танцювальний колектив РНД «Первоцвіт» (кер. Юрій Сидорович). Кожен із присутніх мав змогу переконатись, яким талановитим є українській народ і  які багаті його традиції. Урочистості завершились виконанням Духовного гімну України:  «Боже, великий, єдиний ...».

Маємо велику надію, що в нашій країні вже зовсім незабаром запанує мир і спокій. Закони України, її Конституція будуть лише народними. А нам варто пам’ятати про те, що ми – виконавці важливої місії, громадянського обов’язку: любити, захищати та оберігати рідну Україну.

Соломія КУЛІШКО
 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.