Новини Золочівщини
00:51, 19 квітня 2014
1121
0

Готуємось до наступного сезону

Готуємось до наступного сезону
Admin
Фото: НУС

Верховна Рада України змінила держбюджет на цей рік і ухвалила антикризовий закон. Влада переконує – непопулярні рішення потрібні для порятунку економіки. Що точно торкнеться практично всіх українців – це подорожчання природного газу та зростання комунальних тарифів.

«Перше підвищення ціни на газ буде з 1 травня, по тарифу з 1 липня. Тариф по ТКЕ підвищується на 40 %, а для населення 50 %, можливо, буде й більше,» – розповів директор департаменту економічного планування НАК «Нафтогаз України» Юрій Колбушкін. Якщо газ для теплової енергетики подорожчає на 40 відсотків, то тарифи на тепло зростуть, принаймні, удвічі – підрахував колишній міністр житлово-комунального господарства Анатолій Кучеренко. Платитимуть люди по-новому, а рівень життя, доходи населення тощо – залишиться на існуючому рівні.

Реформувати комунальну сферу за бюджетні кошти не вийде – депутати зменшили фінансування профільного міністерства майже наполовину.

А тим часом Золочів завершує опалювальний сезон, що ознаменувався повним переходом опалення міста на альтернативні види палива. Про те, як «зимували» та як зустрінуть міжсезоння наші тепловики розмовляємо із керівником ТзОВ «Золочівенергоінвест» Андрієм Омельчуком.

– Теперішня ситуація в Україні, зокрема з постачанням газу, і значним його подорожчанням, спонукала представників теплопостачальної сфери, щоб раціонально і економно використовувати усі наявні ресурси. У багатьох містах України, враховуючи необхідність економії газу, опалювальний сезон закінчився ще минулого тижня. Ми ж його завершимо на два тижні пізніше, з огляду на погодні умови. А це значить, що, не зважаючи ні на що, в садочках, школах та лікарнях буде тепло і комфортно. 

Ситуація, що складається навколо газового питання тільки додає нам впевненості в тому, що ми рухаємось вірним шляхом. До нас звертаються представники органів місцевого самоврядування з інших міст з проханням поділитись досвідом, або зреалізувати аналогічний проект у них.

Ми маємо тверді наміри розвивати і вдосконалювати виробничі процеси з метою досягнення високих показників сучасного ефективного тепло-генеруючого підприємства як у якості обслуговування споживачів, так і у професійному зростанні працівників нашого підприємства .

За попередніми даними за час опалювального сезону 2013–2014 рр. нам вдалось замістити 1, 4 млн. куб. м імпортованого природного газу значно дешевшими відновлювальними джерелами енергії. А при виробництві теплової енергії на дровах не відбувається «відтоку» грошових коштів за кордон. Кошти на оплату виробничої сировини, на відміну від оплати за імпортований природний газ, залишаються в економіці регіону. А це близько 3 млн. 367 тис. грн.  Вважаю, що ми спрацювали добре, результати за попередніми оцінками наближені до запланованих.

– То все ж опалювати альтернативними джерелами енергії вигідніше?

– Так, без сумніву. Дворічний досвід і вищенаведені цифри – є беззаперечним тому доказом. Тим більше, за період сезону 2013–2014 рр. було експериментально використано для виробництва тепла, в противагу дровам, інші види палива, що знайде своє використання на промисловому рівні в наступному опалювальному періоді, підготовку до якого ми вже розпочали.

– Тобто опалювальний сезон 2013–2014 року ледь встиг закінчитись як підприємство розпочало підготовку до нового?

– Звичайно, готуй сани влітку. Складено відповідний план заходів, який передбачає комплексні профілактичні, консерваційні, ремонтні роботи технологічного обладнання, мереж і техніки. Професійний і системний підхід підприємства до вирішення цих питань дозволить впевнено увійти в наступний опалювальний сезон і вчасно розпочати подавання тепла нашим споживачам в залежності від погодних умов.

– З досвіду попереднього року що винесли для себе?

– Звісно, що під час роботи виникали питання, вирішення і аналіз яких дозволив нам зробити певні висновки. Маємо плани щодо модернізації котлів і самих процесів, які відбуваються під час виробництва теплової енергії. А це подача палива, типи палива, автоматизація і механізація технологічних процесів, підняття коефіцієнту корисної дії тепло-генеруючого обладнання. У цьому напрямку працюємо із профільними науково-дослідними інститутами  і спеціалізованими організаціями. Всі наші спільні напрацювання будуть використані в опалювальному сезоні 2014–2015 років за рахунок модернізації обладнання, технологічних процесів і об’єктів теплопостачання в цілому. Це дозволить не лише якісно і надійно подавати тепло нашим споживачам, але й подавати його тоді, коли воно потрібне і, водночас, працювати економно і ефективно.  

Розмовляла Леся ГОРГОТА
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.