Шпаки прилетіли, Бузьки – в дорозі

nus.in.ua, 16 березня 2014, 02:00
1
1043
Роздрукувати
Шпаки прилетіли,   Бузьки – в дорозі

Якось уранці в березневому саду стало гамірно, весело. Так само стояли голі і мокрі дерева, туман активно опадав на почорнілу минулорічну траву. Але щось змінилося. Це окрім активного стукоту по корі старої груші дятла-довбунчика у червоній шапочці, висвистують віщуни весни-красуні – шпаки в елегантних чорних фраках. Вони повернулись. І незабаром у дуплі старої груші виведуть шпаченят. А коти-злодюги намагатимуться дістатися до жовторотиків… Прошуміли над нами і ключі диких качок. Десь там, в очертах незабаром виведуть каченяток.

Давно, ще в січні, вирушили в небезпечну і тривалу мандрівку з теплих, але чужих країв додому лелеки, бо ж летіти їм треба 3–10 тижнів. Добре, якщо птахи зимують у північній Африці, а летіти треба лише до півдня Європи. А коли долають шлях понад 10 тисяч кілометрів з півдня Африки до України чи Білорусії? Великі птахи – лелеки мігрують в економному режимі у теплих повітряних течіях, які піднімають бузьків, а потім опускають. Майже не роблять лелеки і помахів крильми, щоб не затрачати енергії. У Португалію, Іспанію та Італію лелеки вже повернулися. Ми ж чекатимемо своїх улюбленців 17–19 березня.

Минулоріч лелеки прилетіли вчасно. 19 березня їх бачили у багатьох селах Золочівського району. Незважаючи на холодну по-зимовому весну, вони все ж повернулись додому, до рідних, хоч і холодних та заметених снігом гнізд. До речі, на чужині лелеки не гніздяться.

Тоді лелеки опинились без їжі і тепла. Їм була потрібна допомога. Золочів’яни не залишались байдужими, і як могли забирали лелек у теплі місця, годували їх, розчищали від снігу їхні гнізда. Старші люди розповідають, як під час війни у таких умовах рятували лелек – підвозили на санях солому і розстеляли на болотах, де зупинились птахи.

Леся ГОРГОТА

ТЕГИ: шпаки, природа, Бузьки, газета, №15
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

1 Коментар
Увійдіть, щоб залишити коментар.
Tanja — 14 червня 2016 18:29

 

Пара  бузьків на гнізді, наживо, с. Тязів, Івано-Франківська область, Україна, online HD Camera 

https://www.youtube.com/watch?v=YTtP7TWbSxo

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама