Свято берегти історію України

nus.in.ua, 20 жовтня 2017, 14:43
0
227
Роздрукувати
Свято берегти історію України

14 жовтня святкування Дня Покрови Пресвятої Богородиці, 75-ту річницю створення Української Повстанської Армії, Дня українського Козацтва та Дня Захисника України золочівська громада розпочала екуменічним молебнем до Пресвятої Богородиці. Також відбулось покладення квітів до пам’ятника Борцям за Волю України керівником апарату Золочівської РДА Галиною Семчишин, вшанування загиблих воїнів УПА, героїв національно-визвольних змагань та новітніх героїв російсько- української війни.
А невдовзі, у районному Народному домі імені Ігоря Білозора, разом із вітальним словом від представників влади, було нагороджено та вручено грамоти та подяки Золочівської РДА і Золочівської районної ради за участь у проведенні АТО, за неоцінений внесок та самовідданість, високий патріотизм, непохитну життєву позицію військовослужбовцям ЗСУ та інших підрозділів, спрямованих на захист України, учасникам бойових дій, добровольцям, а також Голові станичного братства ОУН УПА імені Шугая та учаснику бойових дій УПА Ярославу Безпальку, членам станичного братства ОУН УПА та учасникам бойових дій УПА Стефанії Мельник, Максимові Мирку, Василеві Боцьківу, добровольцям, та ветеранам, Золочівським деканатам УАПЦ та УГКЦ. Подяку Золочівської райдержадміністрації було вручено волонтерам Василю Лапсюку та Ярославу Ластовському.
Відзнаками Президента України за участь в антитерористичній операції нагороджено старшого солдата запасу Олега Андрєєва, молодшого сержанту запасу Володимира Галабуду, солдата запасу Миколу Корвана, сержанта запасу Ігоря Мельника, рядового запасу Володимира Олійника, старшого лейтенанта запасу Юрія Почапського,  старшого лейтенанта запасу Олександра Умарова, сержанта запасу Володимира Яхторовича, старший сержант запасу Руслан Крутій.
Розпочато святковий концерт. На сцені виступила Народна хорова капела «Опілля» (керівник Михайло Болюбаш) з непереможними «Воскресне Україна» та «Вставайте, побратими», Володимир Банах з авторською піснею «Не долетів лелека». Народний чоловічий гурт «Січ» (керівник Роман Стельмахович) виконав пісню вояків УПА «Там за лісом сонце сходить».
У виконанні  чоловічого ансамблю «Хлопці лісовії» (керівник Володимир Вульчак, НД с. Шпиколоси) прозвучала пісня УПА «Не плачте, не журіться», українська народна пісня «Вислав Сталін свої діти», народного ансамблю пісні і музики «Ясени» ( НД с. Ясеніваці, керівник Микола Кіт) – повстанські пісні «Ой у лісі, на полянці» та «Як за дальнім небосхилом».
Продовжили святковий вечір лауреати районного дитячо-юнацького конкурсу «Сурми звитяги» натхненно та проникливо виконали відомі та нові пісні українських композиторів: Ярина Цоба (лауреат 1 ступеню, ЗОШ № 1, м. Золочів) «Чорну квітку», присвячену молодим вдовам; вокальний ансамбль школи № 1 «Соколята» (лауреат 1 ступеню, керівник Надія Зарічна) – відомий твір Т. Петриненка «Господи, помилуй нас»; ансамбль Золочівського центру Дитячої та юнацької творчості «Колорит» (лауреат 1 ступеню, керівник Неля Мельник) – повстанську пісню Юрія Галича «Мій друже ковалю»; Петро Турчин (лауреат 2 ступеню, школа с. Скварява) вже популярну «Біля тополі»; вокальний дует ансамбль «Древо», вокалістки Катерина Берегуля і Марічка Чепелюк – красиву ліричну «Нас весна не там зустріла»(лауреат 2 ступеню, ЦДЮТ).
Молодий виконавець Орест Масник емоційно та патріотично виконав українську народну пісню «Степ широкий». Тріо Народного дому із с. Княже милозвучно проспівали в’язанку українських народних пісень.
Окрасою концерту стали «Вітальний танець» та «Український гопак» у виконанні Народного танцювального колективу «Первоцвіт» РНД (керівник Юрій Сидорович).
Чоловічий квартет НЦ НГУ неперевершено виконали пісню УПА «Йшли селом партизани». А далі на урочистій академії виступила Мілена Мартинюк (школа № 2) з піснею Миколи Бровченка та Тіни Кароль «Україна – це ти».
Талановито і з глибоким розумінням на авансцені продекламувала поезію Назара Хатсана «Моя територія» читець Ірина Гайдар (НД с. Шпиколоси).
Духовий оркестр Навчального центру Національної Гвардії України, добре відомий золочів’янам, подарував слухачам у розкішному виконанні інструментальний твір композитора Безукевича «Осіння заметіль» та «Вставай, Україно» (диригент Богдан Ружицький, солісти Володимир Українець, Євген Клак, Ігор Стефура).
Пам’ятати наших героїв, берегти, як святиню правдиву історію нашої держави, передавати її з молоком матері у серця дітей та внуків, поважати і берегти наших воїнів тепер – це завдання кожного з нас, кожного свідомого українця.

Єва ТОЦЬКА
Фото автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама