Новини Золочівщини
20:37, 14 лютого 2014
1438
0

Де добрий господар, Там чистота і порядок

Де добрий господар,  Там чистота і порядок
Admin
Фото: НУС

Золочів стає дедалі охайнішим, ми не тонемо у купах сміття, контейнери нові, їх стало значно більше, щодня  машини вивозять сміття. Про те, як проводиться збір, вивезення та сортування сміття та труднощі в цьому розповідає директор ТзОВ «Еко баланс Золочів» Богдан БУНДЗ.

– Підприємство більше року працює у Золочеві, вже встигли і лоба, як кажуть, набити, і досвід позитивний здобути. Богдане, розкажіть які напрацювання маєте за рік роботи?

– Підприємство ТзОВ «Еко баланс Золочів» свою діяльність щодо збирання, вивезення та знешкодження твердих побутових відходів розпочало 1 листопада 2012 року. І одразу опинилося перед безліччю проблем. Перше – недосконалість законодавства, що не дозволяє змінити систему підходів до ведення бізнесу. Далі – люди, маючи низький рівень життя, рахуючи кожну копійку, вважають зависокими тарифи на наші послуги. Та й психологія багатьох із них є такою, що спонукає до незрозумілого очікування та пошуку різноманітних причин, аби не платити за надані послуги. Саме тому, станом на сьогодні із мешканцями Золочева укладено лише 6 тисяч договорів, що становить близько 80 відсотків всіх споживачів. Тобто всі люди користуються послугами, але оплачують за них лише 80 відсотків, решту ж платити не хочуть, переконуючи, що сміття не мають. Раніше у місті було близько 80 контейнерів, об‘єм кожного становив по 0,9 кубометра. Зараз їх уже 220 (кожен місткістю 1,1 кубометра), і всі завантажені сміттям, хоч ми його вивозимо кожен день. Значить, сміття є багато. 

Ні для кого не секрет, що чимало мешканців міста таємно вивозять сміття до контейнерів так, щоб їх ніхто не бачив. Мовляв, яке у мене сміття?!

Трапляються випадки, коли люди навіть із села везуть сміття до міста, викидаючи його в контейнери. Виходить, що ми надаємо послуги для мешканців міста, а ними безоплатно користуються окремі жителі сіл. І лише єдина в районі Єлиховицька сільська рада уклала з нами договір на вивезення сміття. Це, гадаю, повинно стати добрим зразком для наслідування іншими сільськими громадами.

– Мешканці з розумінням ставляться до нововведень щодо збирання сміття чи бувають нюанси?

– Так, намагаємось проводити роз‘яснювальну роботу, як користуватись контейнерами.  Кожен контейнер має кришку. Тому людина мала б її відчинити, викинути сміття і зачинити контейнер кришкою, щоб птахи, коти чи собаки не розкидали його біля контейнерів. На жаль, люди цього не дотримуються. І коли бачать контейнер, накритий, просто залишають сміття на землі, у результаті чого воно розлітається.

Є випадки навмисного нищення контейнерів: їх підпалюють, розмальовують фарбою тощо. Особливо недопустимим є закидання у них будівельного сміття, каміння, цегли, а також виливання туди рідини, яка вступає в реакцію із сміттям, створює різкий неприємний запах.

Усе перелічене призводить до зменшення часу використання контейнерів, їх знищення, а в результаті завдає нищівних моментів і машині, яка вивозить сміття.

Ніяк не можу зрозуміти тих людей, які викидають в контейнери гній, суху траву, листя, квіти з городу і, навіть, мертвих тварин. А одного разу хтось із вулиці Січових Стрільців викинув у контейнер навіть живого кота у мішку. Це просто жах!

Ще і ще раз хочеться наголосити, що контейнери призначені для твердих побутових відходів, тому до їх експлуатації треба ставитись бережливо, як до власного майна. Виставлені нам на допомогу, вони повинні мати належний вигляд і служити тривалий час.

– Робите добру справу. А чи передбачено законодавством України якість пільги чи дотації для підприємства?

– В Європі підприємства, що займаються таким видом діяльності, звільняються на 5 років від сплати екологічного та інших податків. Крім того держава дотує такі підприємства, що сприяє якісному наданню послуг і розвитку. Ми ж з першого дня роботи сплачуємо всі існуючі податки, не маючи від держави ні пільг для підприємства, ні дотацій. Тому, для того, щоб ми працювали і вивозили сміття кожного дня, потрібно щоб люди вчасно оплачували послуги. Якщо мешканці не укладають договорів, підприємство не буде розвиватися, і стане збитковим. Тоді доведеться вивозити сміття через день, а далі – ще рідше. Тому сподіваємось, що економічна ситуація буде стабільною. Можливо, щось зміниться, і ми зможемо працювати ще якісніше й краще.

Який стан справ із сортуванням сміття?

– У листопаді минулого року ми ввели в експлуатацію сортувальну лінію у випробувальному режимі. Наші працівники вчаться правильно сортувати тверді побутові відходи, а ми – організовувати цю непросту справу. Сортувальна лінія змонтована за містом, там у відкритому полі вільно гуляють сильні вітри, часто завдаючи нам шкоди. Цьогоріч над лінією вже двічі зривало дах, через що доводиться зупиняти сортування, бо неможливо працювати.

До речі, світова практика показує, що із сміття можна зібрати 10–15 % вторинної сировини. Так роблять, зокрема, в Європі, мешканці якої відповідально ставляться до збереження чистоти та екології, сортуючи сміття до здачі його на переробку. Від них маємо вчитися і ми сортувати ПЕТ-пляшки, скло, папір, метал тощо. Такий господарський підхід наблизить, а з часом і зрівняє нас з Європою, щоб наше життя ставало і кращим, і приємнішим.

– Цьогорічна зима, як і минулорічна, підкидає неприємні сюрпризи?

– Минулої зими у часи великих снігопадів і заметілей, ми кілька днів не могли вивозити сміття із завалених снігом контейнерів. На жаль, повторилось це і в цьому році, коли сильні вітри спричинили замети доріг до сміттєзвалища та під‘їзду до контейнерів. Але з цим ми даємо собі раду.

– На завершення нашої розмови розкажіть про порядок укладення договору на вивезення сміття?

– Насамперед, запрошую всіх жителів міста та підприємців, які ще не мають  укладених договорів на вивезення сміття, зробити це у найближчий час. Треба прийти до абонентського відділу за адресою: м. Золочів, вул. Лермонтова, 2 (приміщення ЖЕКу, тел.: 7-11-71, e-mail: ekobalanszol@mail.ru).  Працюємо з понеділка по п’ятницю з 9 до 18 години (обід – з 13 до 14 год.). Для укладення  договору потрібно мати: копію ідентифікаційного коду, довідку про склад сім‘ї (маленьку), копію посвідчення пільговика (хто має пільги) та його ідентифікаційний код (при наявності).

А всіх абонентів, що мають  договори, просимо приходити на звірку річних розрахунків з абонентськими книжками.

Чистота, культура і порядок у місті – ознаки його європейськості. Це підкреслює, що його мешканці – добрі господарі і патріоти свого міста, його культура та охайність приваблюють щоразу більше туристів і гостей, даруючи золочів‘янам добру славу та задоволення. Тож зробімо наше місто містом Європейського зразка.

 

 

 

Розмовляла

 Ірина Домарецька
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.