ОСВЯЧЕНА НА ВОДОХРЕЩЕ ВОДА – ВЕЛИКИЙ ДАР БОЖИЙ

nus.in.ua, 22 січня 2014, 22:23
0
467
Роздрукувати
ОСВЯЧЕНА НА ВОДОХРЕЩЕ ВОДА –  ВЕЛИКИЙ ДАР БОЖИЙ

Християни завжди намагались максимально повно освятити – наповнити Божою благодаттю – своє життя. Звісно, в першу чергу освячували вони себе правильним християнським життям та участю у Святих Таїнствах Церкви. З іншого боку, через молитву та певні зовнішні обряди, освячували свої речі, в тому числі житло та предмети побуту. Історики свідчать, що перші християни зображали знак святого Хреста, або інші християнські символи, на своїй одежі, посуді, дверях будинків та багатьох інших речах.

 

Також віддавна існує традиція, що на свято Богоявлення, та кілька днів по цьому, священик з молитвою відвідує оселі своїх парафіян для того, щоб поблагословити їх агіасмою – освяченою в день Хрещення Господнього водою. Освячена в цей день свята вода є великою християнською святинею, та має особливі фізичні й духовні властивості. Знаючи це, віруючі люди з великою радістю хочуть бачити у себе священнослужителів, які молитвою та окропленням освяченою водою виганяють з оселі злі сили, та закликають Ангела-охоронця.

 

У вівторок, 22 січня, протоієрей УПЦ КП Нестор Горохівський, відвідуючи оселі вірних, завітав і в помешкання Світлани Дуць та окропив свяченою водою. «Саме дійство, яке Господь здійснив через Свято Богоявлення, відкриває таємницю про Святу Трійцю, яку Бог в особливий спосіб відкриває людям. В тім часі відбулось Хрещення Ісуса Христа від Йоана на Йордані, омивання Ісуса Христа у Йордані і сходження на нього Святого Духа. Освячені води Йорданські дали йому могутні сили омивати людські гріхи. Для людей це свято мало велике значення і має дотепер, як великий дар Божий, бо освячуються тіла й оселі. Тому церква цей дар використовує і в теперішній час для освячення осель віруючих людей та очищення від всякого зла,» – наголосив він, вручаючи синочкам Світлани Андрійкові та Дмитрику освячені іконки.

 

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

ТЕГИ: газета, №8
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама