Новини Золочівщини
16:24, 04 грудня 2014
1682
0

Сватання на Гончарівці - від рівненських акторів

Сватання на Гончарівці - від рівненських акторів
Gazeta
Фото: НУС

 
 
Театр, то завжди загадка, очікування свята  і зустрічі з новими і давно знайомими героями. А все ж давно знайомі постаті  щоразу відкриваються іншими гранями, бо ж кожен театр читає твір по-іншому, і кожен актор вкладає у виконання свою єдину і неповторну душу та любов. Перед виставою завжди виникає таке непереборне бажання тихенько зазирнути за лаштунки  чи немає серед акторів когось знайомого…
У п‘ятницю, 28 листопада на сцені районного Народного дому наші добрі друзі рівненські актори зіграли музичну комедію «Сватання на Гончарівці» (режисер-постановник  – Олександр Олексюк, художник-постановник  –  Анна Пілюгіна, музичний керівник постановки – заслужений артист України Зіновій Крет, концертмейстер – Валерій Кравчук, балетмейстер – заслужений артист України Олексій Яриш).
Попри серйозність вперше порушеної в українській літературі Григорієм Квіткою-Основ’яненком у 1835 році проблеми кріпацтва, п’єса не втрачає смаку водевільної інтриги.  
В центрі вистави – класичний сюжет: до дівчини Уляни (неперевершена артистка драми Оксана Островська) засилає сватів синок сільського багатія Кандзюби Стецько. Але ж красуня Уляна любить кріпака Олексія, роль якого прекрасно зіграв артист драми Станіслав Лозовський. (До слова, Станіслав знявся в історичному фільмі «Гетьман», сцени якого знімались і у нашому Золочівському замку, цей серіал вийде на екрани навесні 2015 року). Заворожує гра заслуженого артиста України Георгія Морозюка у ролі відставного солдата, який одноосібно керує парадом на сцені. Варто відзначити, що сімдесятирічний Георгій Морозюк знявся майже у 30 стрічках, переважно кіностудії ім. О. Довженка. Головну роль зіграв у стрічці «Голод-33» за повістю Василя Барки «Жовтий князь». Як згадує актор, фільм показали на українському телебаченні напередодні Всеукраїнського референдуму першого грудня 1991 року, після чого 90 відсотків українців висловились «за» незалежність.  Знімався також в інших історичних стрічках: «Вінчання зі смертю» (про розстріл НКВС весілля), «Нескорений» (історія Романа Шухевича), «Богдан-Зиновій Хмельницький», а також у казці «Золоте курча», в ролі Вовка.
Смішними та правдивими моментами наповнена гра батька,  роль якого виконує заслужений артист Петро Ліснічук, та матері, роль якої грає артистка драми Ольга Лозовська. Павло Кандзюба, селянин із-за Харкова (заслужений  артист України Володимир Дьяков), захотів женити свого немудрого сина Стецька. Неперевершено вжився в роль Стецька артист драми Сергій Бондарук. Його залицяння викликали море сміху і у юного золочівського глядача, і в дорослих.  А чого варте художнє «Так-таки-так» у виконанні мовчазного і майстерно загримованого В‘ячеслава Давидюка.
Щирий гумор у п’єсі переплітається з авторською іронією, мотивами народних пісень, обрядовою поезією.  Українське весілля того часу розпочиналось зі сватання, на якому дівчина або подавала рушники (на знак згоди), або, навпаки, підносила хлопцеві гарбуза.
Півторагодинне українське сватання у виконанні акторів Рівненського академічного музично-драматичного театру на сцені Золочівського РНД надало гарну нагоду для золочів‘ян відпочити, посміятись та пригадати українські традиції.
Також цього дня артисти представили музичну казку «Вовк вороні не їжак, але… і не заєць!» (режисер-постановник – Станіслав Лозовський). Ця весела казка з піснями та танцями повчала наймолодшого глядача бути охайними, не смітити та берегти свій край.

Ірина ДОМАРЕЦЬКА
Фото автора
 
 
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.