Як управляти своїми коштами

nus.in.ua, 7 жовтня 2014, 23:12
0
385
Роздрукувати

Сучасний освітній процес вимагає впровадження інновацій, які сприяють формуванню всебічно розвиненої  особистості. Ми живемо у добу ринкових відносин, маємо бути компетентними в економічних питаннях. 22 – 24 вересня 2014 року в Києві відбувся Всеукраїнський семінар – практикум з курсу «Фінансова грамотність», який організувала  Програма розвитку фінансового сектору (USAID /FINREP-II) разом з Міністерством освіти і науки України, Інститутом інноваційних технологій, НБУ та Університетом банківської справи НБУ.

Метою семінару було підготувати викладачів-тренерів, які в подальшому надавали б методичну підтримку вчителям, що викладають курс «Фінансова грамотність» та представити їм інноваційні інтерактивні методики викладання курсу. З метою впровадження такого курсу у Золочівському економічному ліцеї вчитель географії та економіки Марія Михайлівна Боднар стала учасником цього семінару.

Зазначимо, що фінансова грамотність – це сукупність знань, умінь, навичок, які допомагають громадянам приймати свідомі рішення і здійснювати ефективні дії з метою управління своїми коштами.

Директор центру наукових досліджень НБУ Володимир Міщенко зазначив, що НБУ приділяє велику увагу питанню фінансової грамотності українців: «Національний банк усвідомлює, що фінансово обізнаний громадянин буде сприяти розвитку економіки України, тому курс «Фінансова грамотність» для учнів є дуже важливим для майбутнього країни.

Програма семінару була продуманою і насиченою. Вона поєднала лекційну частину, під час якої експерти та практики фінансового ринку висвітлювали важливі фінансові питання за темами навчальної програми курсу «Фінансова грамотність», а також практичну частину, на якій міжнародні експерти Програми USAID /FINREP-II американські професори  Джон Брок – доктор економічних наук, директор Центру економічної освіти в університеті Колорадо та Джейн Лопус – доктор економічних наук, директор Центру економічної освіти Іст-Бейського університету презентували учасникам інноваційну функціональну орієнтовану методику викладання фінансової грамотності у формі інтерактивних навчальних модулів.

Про практичні питання впровадження курсу «Фінансова грамотність» у систему  загальної середньої освіти розповіла Наталія Забуга – представник Міністерства освіти і науки України. Ректор Університету  банківської справи НБУ, професор Тамара Смовженко окреслила проблемні питання та завдання на майбутнє. Присутні ознайомилися  з електронним мультимедійним навчальним посібником з курсу «Фінансова грамотність», взяли участь у практичних заняттях, виконали ряд інтерактивних вправ.

На завершення семінару його учасникам було вручено сертифікати, що надають статус тренера з фінансової грамотності, дозволяють проводити тренінги з фінансової грамотності з вчителями за програмою «Навчи вчителя» на регіональному рівні і впроваджувати інтерактивні  методики викладання курсу  «Фінансова грамотність» у навчальних закладах. Сподіваємося, що Золочівський економічний ліцей успішно стартує на шляху фінансової просвіти нашої молоді та згодом зможе поділитися своїм досвідом з іншими школами району.

 І. М. Олексин, Н. Ю. Ковалик,

учителі української мови та літератури ЗЕЛ

ТЕГИ: зел, Золочів, газета, 44 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама