Наука, Відео
22:12, 28 грудня 2013
1141
0

Вчені зуміли передати текстове повідомлення за допомогою горілки

Вчені зуміли передати текстове повідомлення за допомогою горілки
Admin
Фото: НУС
У повідомленні був зашифрований гімн Канади.
 
Двоє вчених з Йоркського університету в Канаді передали текстове повідомлення на відстань чотирьох метрів за допомогою парів алкоголю.

У повідомленні був записаний у двійковому коді гімн Канади. Обладнання, що використовується для передачі, включало розпилювач горілки (передавач), датчик алкоголю (приймач), настільний вентилятор і мікроконтролер.

Дослідники застосували два способи доставки парів алкоголю на приймач. При першому алкоголь з розпилювача "самостійно" досягає датчика в процесі дифузії. Другий спосіб передбачає використання вентилятора, який направляє алкоголь на приймач.
 
 
 


 
Якщо датчик фіксував, що концентрація алкоголю в повітрі збільшується, це інтерпретувалося як одиниця. Якщо концентрація зменшується, це тлумачилося як нуль.

Під час сеансів передачі застосовувалися також "кодові фрази", які означають початок і кінець комунікації. Цей спосіб передачі інформації дослідники назвали "молекулярною системою комунікації".

Вони стверджують, що подібні хімічні сигнали можуть використовуватися для зв'язку в місцях, де немає сигналу, а також в системах мікро- та наномасштабів.

Як повідомлялось раніше, японські вчені винайшли прилад для створення гарного настрою. Вони сподіваються, що їхній диво-прилад допоможе рятувати людей від депресії.
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.