Мода на модульні гаджети: китайці теж показали свій смартфон-конструктор

До складу апарату входять п'ять модулів: базовий (core), модуль з екраном і модуль з батареєю. Базовий модуль, у свою чергу, включає блоки з центральних і графічних процесорів, оперативної пам'яті, камерою і накопичувачем.
Коли користувач хоче оновити смартфон, йому не потрібно купувати новий пристрій. Досить вийняти один з модулів (наприклад, з процесором) і замінити його на новий, більш потужний. Так само можна вчинити в разі поломки.
Смартфон, показаний на CES, є прототипом. Чи працює він, невідомо: на всіх фотографіях з виставки Eco-Mobius він показаний у вимкненому стані.
Але ZTE зазначила, що хоче створити "розумний і високоефективний механізм заміни" блоків в смартфоні. Компанія також підкреслила, що модульні смартфони більш лояльні до навколишнього середовища.
Зазначимо, мода на модульні гаджети почалася восени 2013 року, коли голландський дизайнер вперше показав смартфон-конструктор Phonebloks. Потім ідею одразу ж підхопила компанія Motorola.
Нагадаємо, на CES 2014 також продемонстрували модульний комп'ютер. Його розробила компанія Razer. Компоненти-модулі в ньому поміщаються в спеціальну стійку і з'єднуються через інтерфейс PCI Express.