ОДПІ
01:05, 29 серпня 2014
1040
0

Ви запитували – ми відповідаємо.

Ви запитували – ми відповідаємо.
Admin
Фото: НУС

   В Золочівській ОДПІ  відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників податків відповідала начальник інспекції Ольга Петрівна Первухіна. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.

       З якої суми доходів утримується військовий збір?

       Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри) без вирахування сум податку на доходи фізичних осіб, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, у випадках, передбачених законом, тощо. 

       Чи повинні підприємці сплачувати військовий податок?

        Роботодавець, який нараховує оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати військовий збір із суми такого доходу за його рахунок. Якщо у підприємця є наймані особи, яким виплачуються зазначені доходи, то збір необхідно утримувати та сплачувати до бюджету. Якщо підприємець працює одноосібно – збір не стягується.

        За якою ставкою оподатковуються проценти з депозиту в банку?

       Починаючи з 1 серпня 2014 р. доходи у вигляді процентів оподатковуються за ставкою 15%.

  Податковим агентом в даному випадку виступає банківська установа, яка самостійно стягує та перераховує до бюджету суми податку на доходи фізичних осіб під час кожної виплати такого доходу фізичній особі.

        В який термін платнику єдиного податку потрібно подати до фіскальної служби заяву на щорічну відпустку?

      Відповідно до п.295.5 ст.295 Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки.

     Окремого терміну подання до фіскального органу заяви щодо періоду щорічної відпустки та форми даної заяви нормами ПКУ не передбачено.

      З метою уникнення порушення терміну щодо сплати авансових платежів рекомендуємо подавати до органу доходів і зборів заяву щодо періоду щорічної відпустки до початку відпустки.

      Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб вартість профспілкової путівки?

     Згідно з пп.165.1.35 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу не включаються вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку – члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

       Вартість профспілкової путівки, яка надається платнику податків на оздоровлення члена сім’ї віком після 18 років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо, за ставкою, встановленою п.167 ст.167 ПКУ (15% та/або 17%).

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.