Про єдиний внесок – на «гарячій лінії»

nus.in.ua, 15 червня 2014, 13:31
0
324
Роздрукувати
Про єдиний внесок – на «гарячій лінії»

На запитання платників податків щодо порядку обчислення та сплати ЄСВ відповідав завідувач сектору адміністрування єдиного соціального внеску Золочівської ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області Володимир Романович Пожарнюк. Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.

Як фізичній особі-підприємцю на загальній системі оподаткування сплачувати за себе єдиний соціальний внесок?

 Фізичні особи-підприємці на загальній системі оподаткування за себе нараховують єдиний соціальний внесок у розмірі 34,7% від суми доходу (прибутку), отриманого від їх діяльності, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб.

 При цьому сума ЄСВ не може бути менша за розмір мінімального страхового внеску за місяць, у якому отримано дохід (прибуток) та не більша максимального страхового внеску.

 Такі підприємці формують та подають до територіальних органів доходів і зборів звіт з ЄСВ згідно з таблицею 1 додатка 5 до Порядку, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 р. №454, один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним роком.

 Протягом року зазначені підприємці сплачують авансові платежі з ЄСВ до 15 березня, до 15 травня, до 15 серпня і до 15 листопада в розмірі 25% від річної суми ЄСВ, нарахованого на суму, визначену податковими органами для сплати авансових сум податку на доходи фізичних осіб – суб'єктів підприємницької діяльності. При цьому, суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, враховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний рік до 10 лютого наступного року, на підставі даних річної податкової декларації.

Чи звільняється від сплати єдиного соціального внеску працюючий на підприємстві пенсіонер за віком?

 Нарахування та сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України від 08.07.10 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 Звільнення від сплати ЄСВ для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачено.

Яким чином платник єдиного внеску – підприємець-«спрощенець» повідомляє податкову інспекцію про набуття статусу інваліда?

 Платник єдиного внеску має право звертатися до органу доходів і зборів з письмовою заявою про зміну умов сплати єдиного внеску у разі зміни його статусу як платника (або отримання права на зміну розміру єдиного внеску, зокрема у зв’язку із зміною виду економічної діяльності).

 Фізична особа-підприємець на спрощеній системі оподаткування повідомляє орган доходів і зборів про набуття статусу інваліда або пенсіонера шляхом подання письмової заяви довільної форми з відповідними підтверджуючими документами, а саме: копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності та/або копія пенсійного посвідчення. При цьому, зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з наступного місяця, після набуття статусу інваліда або пенсіонера.

Чи нараховується єдиний внесок на суму грошової допомоги, виплаченої державному службовцю при виході на пенсію?

 Перелік видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.12.10р. №1170 «Про затвердження переліку видів виплат, що здійснюються за рахунок коштів роботодавців, на які не нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

 Згідно із зазначеною постановою грошова допомога, виплачена державному службовцю при виході на пенсію, не є базою для нарахування ЄСВ.

Як здійснюється розстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску?

 Чинним законодавством, що регулює порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, не передбачено розстрочення та відстрочення заборгованості зі сплати ЄСВ.

 Відповідно до ст.9 Закону України від 08.07.10 р. №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Інформаційно-комунікаційний сектор.

ТЕГИ: ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама