ОДПІ
15:38, 15 квітня 2016
752
0

Про оподаткування благодійної допомоги у 2016 році

Про оподаткування благодійної допомоги у 2016 році
Gazeta
Фото: НУС

Золочівська ОДПІ нагадує, що відповідно до пп. 170.7.3 п.170.7 ст.170 Податкового кодексу України не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абз. 1 пп. 169.4.1 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (у 2016 -1930,0 грн.).

Отже, у 2016 році сума нецільової благодійної допомоги, що надається благодійником – юридичною особою фізичній особі, не оподатковується ПДФО, а відповідно й військовим збором, у разі якщо її розмір не перевищує 1930 гривень.

Якщо розмір наданої допомоги більше, то сума перевищення нецільової допомоги над вказаним розміром включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку як інші доходи, і підлягає оподаткуванню ПДФО та військовим збором на загальних підставах. Тобто, якщо така допомога надається у грошовій формі, то базою для утримання ПДФО у розмірі 18% і військового збору за ставкою 1,5% є сума такого перевищення.

Слід зазначити, сума нецільової благодійної допомоги, що надається резидентами – юридичними особами на користь платника податку протягом звітного 2016 року сукупно у розмірі, що не перевищує 1930 грн., відображається у формі № 1 ДФ під ознакою доходу «169», а у сумі її перевищення за ознакою доходу «126» як додаткове благо.

Відомості оподаткування військового збору відображаються у розділі ІІ податкового розрахунку форми № 1 ДФ, а саме у рядку «Військовий збір» загальна сума нарахованого доходу, загальна сума виплаченого доходу, загальна сума нарахованого військового збору та загальна сума перерахованого до бюджету військового збору відображаються у грошовій формі, вираженій у національній валюті (у гривнях з копійками). При цьому відомості про фізичну особу – платника податку, якій нараховані доходи, з яких утримується військовий збір, не зазначаються.

Щодо обкладання ЄСВ сум нецільової благодійної допомоги, то оскільки нецільова благодійна допомога не належить до основної або додаткової зарплати та інших заохочувальних, компенсаційних виплат, то вона не є базою для нарахування ЄСВ.

ГДІ з питань організації роботи

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.