ОДПІ
14:41, 14 тра 2015
924
0

Як розраховувати ЄСВ, якщо нарахована зарплата менше мінімальної

Як розраховувати ЄСВ, якщо нарахована зарплата менше мінімальної
Gazeta
Фото: НУС

Золочівська ОДПІ  повідомляє, що з 1 січня 2015 року внесено зміни  до ст. 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 р. № 2464-VI щодо розрахунку ЄСВ, виходячи із суми мінімальної зарплати (1218,0 грн.), а саме:

 1. Сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати, встановленої законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), і ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника, — за умови, що найманий працівник перебуває в трудових відносинах повний календарний місяць.

2. У разі звільнення або прийняття працівника на основне місце роботи протягом місяця, в якому нарахована зарплата за відпрацьований час не перевищує розміру мінімальної зарплати, сума ЄСВ розраховується з фактично нарахованої зарплати незалежно від її розміру.

3. У разі якщо зарплата (доходи) нараховуються фізособам із джерел не за основним місцем роботи ставки ЄСВ, встановлені ч. 5 ст. 8 Закону про ЄСВ, застосовуються до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру. Тобто для сумісників базою нарахування єдиного внеску є фактично нарахована заробітна плата незалежно від її розміру.

4. У разі якщо працівник частину місяця перебував у відпустці без збереження зарплати, внаслідок чого база нарахування ЄСВ не перевищує розміру мінімальної зарплати, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки єдиного внеску, встановленої для відповідної категорії платника.

5. У разі якщо працівник перебуває у відпустці без збереження повний календарний місяць, єдиний внесок не нараховується й не утримується, оскільки відсутня база нарахування єдиного внеску.

6. Обов'язок нарахування єдиного внеску з мінімальної заробітної плати за основним місцем роботи також передбачено й у разі, коли працівник працював неповний місяць (перебував на лікарняному, у відпустці у зв'язку з вагітністю й пологами), зокрема:

    -  якщо загальна сума нарахованого доходу (сума заробітної плати за відпрацьований час і лікарняного) не перевищує розміру мінімальної зарплати для працівника (за основним місцем роботи), який відпрацював частину місяця, а іншу частину перебував на лікарняному, сума ЄСВ розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника, тобто виникає необхідність донарахування до мінімальної заробітної плати;

    - якщо працівник (за основним місцем роботи) перебував на лікарняному повний місяць (наприклад, із 01.01.2015 р. по 31.01.2015 р.) і нарахований лікарняний менше за мінімальний розмір зарплати, єдиний внесок розраховується таким чином: 1218,00 грн х 33,2% = 404,38 грн;

-   якщо початок і закінчення лікарняного припадають на різні місяці, єдиний внесок (у місяці початку лікарняного) нараховується за фактично відпрацьований час, оскільки загальна сума доходу ще невідома;

-  якщо після розподілу лікарняного (суми допомоги по тимчасовій непрацездатності відносяться до того місяця, за який вони нараховані) загальний дохід за місяць становить менше мінімального розміру, сума єдиного внеску розраховується як добуток розміру мінімальної зарплати та ставки ЄСВ, встановленої для відповідної категорії платника.

 

       Роз’яснення  ДФС України щодо особливостей розрахунку ЄСВ надані у  листі від 14.02.2015 р. № 4979/7/99-99-17-03-01-17.

   ГДІ з питань комунікацій

 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.