Укрaїнa
01:48, 02 липня 2014
1812
0

Підтримай свою армію сьогодні, аби завтра не годувати чужу

Підтримай свою армію сьогодні, аби завтра не годувати чужу
Admin
Фото: НУС

21 травня 2014 року Ощадбанк розпочав продаж казначейських зобов’язань «Військові» серії В, кошти від реалізації яких будуть спрямовані на підтримку української армії. За роз’ясненням ми звернулись до керуючого Золочівської Філії АТ Ощадбанк Романа Володимировича САВЧУКА.

– Що таке казначейські зобов’язання? Це, насамперед, можливість кожного особисто взяти участь у розбудові держави. У даному випадку – підтримати українську армію. Тобто, ще раз наголошую, цю серію казначейських зобов’язань в гривні випущено виключно для потреб армії. Це цінні папери, які випущені Міністерством фінансів для цільового залучення коштів від населення. Така практика продажу казначейських зобов’язань, облігацій внутрішньої державної позики громадянам є широко розповсюдженою в розвинутих країнах.

– Яким номіналом та на який строк випускаються цінні папери? Яка їх дохідність?

– Сертифікати випущені номіналом 1 000 грн. та знаходитимуться  в обігу 24 місяці, тобто до травня 2016 року. Дохідність становить 7 %, виплата доходу здійснюється кожні півроку. Хоча, погодьтесь, що для тих, хто хоче підтримати армію, прибуток не буде основним критерієм інвестування коштів. Це, по суті, реальний вияв патріотизму. Багато хто придбав ці облігації, щоб просто лишити собі на пам'ять як сімейну реліквію, подарувати синам та донькам, підставити плече нашим хлопцям, які на передовій. Тому ставка тут річ навіть не другорядна. Вона, як на мене, практично не грає ролі.

– Чи оподатковується дохід?

– Ні, як і будь-який дохід від державних цінних паперів, дохід за казначейськими зобов’язаннями не оподатковується.

– Де можна придбати сертифікати?

– Генеральним агентом із продажу є Ощадбанк. Сертифікати можна придбати у відділеннях нашого банку. Більш детальна інформація є на нашому сайті та сайті Міністерства фінансів.

– Чи є обмеження на кількість сертифікатів, придбаних громадянином за один раз?

– Кількість сертифікатів для одночасного придбання необмежена.

– Скільки коштів планується вилучити від продажу цінних паперів та  як буде здійснюватись контроль за використанням цих коштів?

– Планується, що випуск першої серії «Військових» зобов’язань для населення (серія В) дасть змогу залучити на потреби Міністерства оборони 100 млн. гривень. Міністерство фінансів та Міністерство оборони будуть регулярно звітувати про використання коштів, залучених від населення. Робитимуть це публічно на сайті Мінфіну та Міноборони не рідше одного разу в місяць.

– А якщо, скажімо, людина захотіла достроково повернути вкладені кошти?

– Дострокове погашення казначейських зобов’язань не передбачено. Та водночас Ощадбанк може викуповувати у фізичних осіб належні їм казначейські зобов’язання на договірних засадах за ціною не нижче номінальної вартості.

– Чи можна передавати папери для погашення іншій особі?

– Так, казначейські зобов’язання є цінними паперами на пред’явника, тобто на них не вказується прізвище покупця, а погашення та сплата купонного доходу буде здійснюватись особі, що пред’явить зобов’язання до каси Ощадбанку?

– Романе Володимировичу, чи користуються попитом облігації серед золочів’ян?

– Так, звичайно. Що примітно, то це те, що облігації купують здебільшого звичайні люди. Бо ж підприємці, люди заможні перераховували гроші на амуніцію чи самі купували необхідне для військових. Так само можу сказати, що серед тих, хто придбали цінні папери як представники влади та місцевого самоврядування, так і прості жителі Золочівщини.

– Як Ви особисто ставитесь до такого способу підтримки української армії?

– Як на мене, то це крок до усвідомлення нашої спільної солідарної відповідальності за стан української армії. Немає більш сильного аргументу, як зробити власний внесок, особливо, коли щодня чуємо чергове повідомлення про загибель наших хлопців від рук російських диверсантів і терористів. Яка ще мотивація тут потрібна? Треба не говорити, а діяти. Кожен придбаний сертифікат – це ваш прояв патріотизму.

Тож акція Ощадбанку з продажу казначейських зобов'язань «Військові» – це один з перших кроків на шляху створення професійної армії, шляху, який забезпечить впевнене майбутнє нам, нашим дітям та нашій державі.

Розмовляла Леся ГОРГОТА

Детальніше дізнатися, де можна придбати казначейські зобов'язання «Військові» – ви можете на сайтах www.oschadnybank.com та www.minfin.gov.ua, а також безпосередньо у відділеннях Ощадбанку або за телефоном Контакт-центру: 0-800-210-800 (безкоштовно зі стаціонарних та мобільних телефонів по території України).
 

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.