Cимволічний день об'єднання всіх студентів

nus.in.ua, 20 листопада 2017, 12:51
0
219
Роздрукувати
Cимволічний день об'єднання всіх студентів

За вікном вже не видно золотого осіннього листя. Довкола похмурі безлисті дерева і кущі, що їх щедро поливають нудні осінні дощі. Відлетіли теплі дні й осінь наганяє журбинку. Це ознаки пізньої осені –  вже листопад. І щоб з головою не впасти у меланхолічний настрій, щороку, 17 листопада, усі студенти святкують Міжнародний день студентів. В наші дні – це веселе і безтурботне свято, коли студенти веселяться, не згадуючи про майбутню сесію і «хвости». Та мало хто знає, що історія свята пов’язала із сумними подіями воєнних років, і в його основі лежить боротьба за свої права та інтереси.  
28 жовтня 1939 в окупованій Чехії празькі студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення держави. Однак підрозділи окупантів розігнали демонстрацію, унаслідок чого був застрілений студент медичного факультету Карлового університету Ян Оплетал. Похорон Оплетала 15 листопада перерiс в масштабний мітинг, основними учасниками якого стали празькі студенти.Через 2 дні німецькі війська оточили студентські гуртожитки, заарештували і відправили в концтабір близько 1200 молодих людей, а 9 осіб есесівці стратили у тюрмі у празькому районі Рузіне.
Через два роки після цієї жахливої події, саме 17 листопада 1941 року, в Лондоні відбулася Міжнародна зустріч студентів, які боролись проти нацизму. Тоді ж вирішили на честь загиблих студентів щорічно відзначати цей день як День Студента.
Сьогодні Міжнародний день студентів є символічним днем об'єднання студентів усіх факультетів і навчальних закладів з метою зміцнення ролі студентства в громадському та політичному житті своєї країни.

Мар'яна БОЙКО
Фото автора

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама