ШЛЯХОМ ПИСАНКИ І ГАЇВКИ

nus.in.ua, 24 квітня 2015, 10:50
0
438
Роздрукувати


Який Великдень без писанки і гаївки? Якщо писанку справедливо можна назвати душею українського народу, бо в ній сконцентроване уявлення людей про гармонію, цілісність та сприйняття довколишніх реалій, то гаївка по праву є голосом народу. Де ще так, щиро душевно і колоритно відображено очікування світлого празника, буденне життя і переживання, як у гаївці. Гаївки мають давню ще дохристиянську традицію, коли люди таким чином прославляли пробудження природи, яка з часом перетворилась на святкування Пасхи, як символ Воскресіння.
На Провідну неділю, 19 квітня, у міському парку Богдана Хмельницького, що навпроти храму Св. Миколая відбувся п’ятий районний фестиваль гаївок. Розпочався він із величного «Христос воскрес!» у виконанні церковного хору храму св. Миколая.
Відкриваючи захід, адміністратор храму Св. Миколая отець Віктор Мельник наголосив, що мінлива погода не змінила нашого свята, тому що з ласки Господньої усі зібрались на фестиваль, аби відсвяткувати наші традиції. А міський голова Олександр Зозуля – на важливості збереження та продовження давніх народних традицій.
Михайло Русин

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама