Японський імператор перестав бути богом

nus.in.ua, 19 січня 2014, 00:53
0
446
Роздрукувати
Японський імператор перестав бути богом

1 січня 1946 року японський імператор і бог у людській подобі Хірохіто звернувся з першим у житті радіозверненням до нації.

- Зв'язок між нами й нашим народом базується на довірі, а не на облудних тезах, що імператор - бог, а японці мають правити світом... Віднині я стаю людиною, - заявив він.

Сотні офіцерів сприйняли ці слова заяк звістку про смерть нащадка богині-сонця і вчинили харакірі. Минуло чотири місяці від капітуляції Японії у Другій світовій війні. Країною фактично керувала американська окупаційна адміністрація.

За новою Конституцією 1947 року японський монарх ставав лише "символом нації і єдності народу". Хірохіто почав часто подорожувати із сім'єю - мав шістьох доньок і сина. Відвідував відбудову розбомблених міст, зокрема, Хіросіму. Вільний час присвячував дослідженням з морської біології. Видав дві монографії про медуз і корали. Помер 87-річним від раку дванадцятипалої кишки 1989-го.

ТЕГИ: січень, події
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама