ОДПІ
13:43, 13 жовтня 2017
585
0

Компенсація комунальних платежів ФОП: як оподатковується

Компенсація комунальних платежів ФОП: як оподатковується
Gazeta
Фото: НУС

ДФС України листом від 20.09.2017 р. № 2003/Х/99-99-13-01-02-14/ІПК надано роз’яснення з деяких питань оподаткування доходів фізичної особи - підприємця на загальній системі оподаткування. Зокрема, пунктом 177.8 ст. 177 Податкового кодексу встановлено, що під час нарахування (виплати) фізичній особі — підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.

Тобто орендар звільняється від обов’язку утримувати та сплачувати (перераховувати) податок на доходи фізичних осіб та військовий збір із суми доходів (орендної плати), які виплачуються фізичній особі — підприємцю відповідно до договору оренди при умові надання останньою документів, які підтверджують її статус самозайнятої особи.

Таким чином, з урахуванням фактичних обставин та враховуючи норми п. 177.2 ст. 177 Податкового кодексу орендна плата, яку отримує фізична особа — підприємець (орендодавець) від орендаря на підставі договору оренди, включається до складу доходу фізичної особи — підприємця.

У разі відшкодування орендатором витрат на оплату спожитих комунальних послуг (опалення, електричної енергії, водопостачання, водовідведення), на підставі заключених договорів між надавачами послуг та фізичною особою, то такі доходи не є доходами від здійснення підприємницької діяльності фізичної особи — підприємця, та включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізичної особи згідно з нормами ст. 164 Податкового кодексу.

При цьому пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу передбачено, що податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Податкового кодексу.

Водночас доходи, визначені ст. 163 Кодексу, є об’єктом оподаткування військовим збором .

Cектор організації роботи Буської ОДПІ

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.