Новини Золочівщини
14:22, 25 тра 2014
3449
0

Посол Австрії відвідав Золочів

Посол Австрії відвідав Золочів
Admin
Фото: НУС

На запрошення міського голови м. Золочева Ігоря Гриньківа 15 травня Золочів відвідав Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрія Вольф Дітріх Хайм (на фото – крайній справа). Під час перебування у Золочеві посол ознайомився з роботою сміттєсортувального комплексу ТзОВ «Золочів ЕкоБаланс». «Культура поводження з побутовими відходами в Австрії налагоджена давно, і з цим не виникає ніяких проблем. У кожній домівці сміття сортують на чотири групи: органіка, скло, пластик та папір. Це чудово, що ваше місто робить такі важливі кроки у цьому питанні,» – сказав п. Вольф Дітріх Хайм.

Неабиякий інтерес проявив посол до використання твердого палива – дров, як альтернативи дорогому російському газу при вирішенні питань теплопостачання міста. Зокрема, він зазначив, що Австрія ще з 80-х років активно використовує альтернативні джерела енергії. «В нас використовують біомасу як альтернативу газу. Це дає можливість економити, а заощаджені кошти вкладати в розвиток міста.»

Вольф Дітріх Хайм відвідав музей-заповідник «Золочівський замок», костел Успіння Пресвятої Діви Марії. Австрійський посол відзначив належний рівень комплексної реконструкції центральної частини міста, зазначивши, що це дійсно дуже фаховий підхід до відновлення наших європейських міст. Зокрема, Вольф Дітріх Хайм підкреслив, що, незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в Україні, керівництво міста Золочева робить важливі кроки на шляху реформ, що неодмінно дасть свій результат в майбутньому.Посол Австрії відвідав Золочів

Ігор Михайлович Гриньків: «Наша перша зустріч відбулася ще 14 лютого під час моєї робочої поїздки до м. Києва. Ця зустріч відбулась на запрошення австрійського посла. А вже зараз п. Вольф Дітріх Хайм прибув в Золочів на моє запрошення.»

– Що Ви очікуєте від цього візиту?

– Австрія міцна європейська держава. Австрійці мають добрий досвід господарки, зокрема в питаннях поводження із твердими побутовими відходами та в роботі з альтернативними газу джерелами енергії. Їх досвід для нас дуже важливий, особливо, коли говоримо про необґрунтовану Росією високу ціну на природній газ. І хоча Золочів – єдине місто в Україні, котре комплексно запровадило альтернативу опаленню газом. Не можемо заспокоюватись на досягнутому.

Сподіваюсь на сприяння та підтримку п. Вольфа Дітріха Хайма при нашому намаганні пізнати австрійський досвід.Посол Австрії відвідав Золочів

Окрім вулиці Шашкевича, де облаштовано фантастичний «дорожній одяг», я показав австрійському послу вулицю Сковороди, де через зменшення видатків на капітальні витрати з державного бюджету будівельники були змушені зупинити роботи із заміни підземних комунікацій. Посол пообіцяв сприяти громаді нашого міста у відносинах із міжнародними фондами для залучення коштів на завершення робіт по центральній частині міста.

На завершення зустрічі міський голова Ігор Гриньків та посол Австрії Вольф Дітріх Хайм обмінялись подарунками. Посол пообіцяв невдовзі ще раз приїхати та детально обговорити питання співпраці.

Наталія ГУРСЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.