Новини Золочівщини
02:06, 02 тра 2014
1175
0

Щодо забезпечення територіальної цілісності та недоторканості України

Щодо забезпечення територіальної цілісності та недоторканості України
Admin
Фото: НУС

Прокуратурою Золочівського району здійснюється постійний моніторинг фактів сепаратистських та інших проявів, що загрожують територіальній цілісності та недоторканості держави, вчинених на території Золочівського району, у тому числі народними депутатами.

Територіальна цілісність, суверенітет та незалежність держави є недоторканими та охороняються Законом.

 

У зв‘язку з цим звертаю увагу, що посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а також дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, а також публічні заклики до вчинення таких дій тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

При цьому слід врахувати, що дії, вчинені з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, – це будь-які дії, спрямовані на передачу частини території України під юрисдикцію іншої держави або на зменшення території України шляхом утворення на її території іншої держави.

Прикладами вказаних дій можуть буди призначення всеукраїнського референдуму з даного питання не Верховною Радою України, а іншим державним органом чи службовою особою, або призначення місцевого референдуму чи проведення з даного питання опитування населення, проголошення певної адміністративно-територіальної одиниці України суверенною державою тощо. Питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який може бути призначений тільки Верховною Радою України.

Олег СЕНЬКІВ,

в. о. прокурора Золочівського району Львівської області, молодший радник юстиці

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.