Щодо забезпечення територіальної цілісності та недоторканості України

nus.in.ua, 2 тра 2014, 02:06
0
580
Роздрукувати
Щодо забезпечення територіальної цілісності та недоторканості України

Прокуратурою Золочівського району здійснюється постійний моніторинг фактів сепаратистських та інших проявів, що загрожують територіальній цілісності та недоторканості держави, вчинених на території Золочівського району, у тому числі народними депутатами.

Територіальна цілісність, суверенітет та незалежність держави є недоторканими та охороняються Законом.

 

У зв‘язку з цим звертаю увагу, що посягання на територіальну цілісність і недоторканість України, а також дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, а також публічні заклики до вчинення таких дій тягнуть за собою кримінальну відповідальність.

При цьому слід врахувати, що дії, вчинені з метою зміни меж території України на порушення порядку, встановленого Конституцією України, – це будь-які дії, спрямовані на передачу частини території України під юрисдикцію іншої держави або на зменшення території України шляхом утворення на її території іншої держави.

Прикладами вказаних дій можуть буди призначення всеукраїнського референдуму з даного питання не Верховною Радою України, а іншим державним органом чи службовою особою, або призначення місцевого референдуму чи проведення з даного питання опитування населення, проголошення певної адміністративно-територіальної одиниці України суверенною державою тощо. Питання про зміну території України вирішуються виключно всеукраїнським референдумом, який може бути призначений тільки Верховною Радою України.

Олег СЕНЬКІВ,

в. о. прокурора Золочівського району Львівської області, молодший радник юстиці

ТЕГИ: прокуратура, сепаратисти, газета, 22 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама