Новини Золочівщини
01:15, 02 тра 2014
1072
0

Коротка прогулянка Європою

Коротка прогулянка Європою
Admin
Фото: НУС

У середу, 9 квітня 2014 року, з Золочева виїхали два автобуси із завзятими туристами під супроводом отців Михайла Сукмановського, Юрія Галабуди, директора ЦДЮТ Ольги Петришин. Всі були в очікуванні пригод. Передвеликодній Ангел обіймав мандрівників своїми крилами та проводив у далеку путь. Ніч минула у подорожі дорогами Львівщини, вони перетнули кордон і наступного ранку всі прокинулись у Польщі. Давній, чарівний Краків зустрів прохолодним весняним дощем. Крокуючи стежинами Вавелю, золочів’яни поринули в історію давньої столиці Речі Посполитої.

Недовгим переїздом, туристи опинилися у сонячній Чехії. Заночували у Зноймо, прекрасному історичному містечку, нечуваної краси, яку тільки можна було побачити у вечірню пору. Скуштували чеську національну страву – книдлики. Сюди туристи прибули на запрошення директора чеського «КАРІТАСУ» Євгена Адамика. Саме йому завдячують поїздкою. Вранці, з новими силами вирушили у загадкову Прагу. Таємничий Празький дух захоплював подих. Гордість Праги – Карловий міст, на якому стоять пам’ятники покровителям різних видів діяльності. Кожен золочів‘янин доторкнувся до відтвореного на камені падіння Яна Непомуцького. Справді, дізналися багато нового: про міст та й саму Прагу.

З самого ранку мандрівники вже збиралися в дорогу. Прямували у Відень, місто кави та вальсу… Місто зустріло теплим весняним сонечком. Екскурсовод розповів багато цікавинок з історії Відня. Зробили багато яскравих гарних фото на фоні історичних пам’яток. Австрія захоплювала своєю чистотою та порядками. І головне те, що кожен з нас їх дотримується. От би й у Золочеві такими чемними стали.

Покидаючи строгу, проте неперевершену Австрію, ми відправились в Угорщину. А саме у Будапешт, у якому поєдналися два різних і водночас неповторних міста Буда і Пешт. Площа Героїв – зворушливе місце, пов'язане з багатьма історичними та політичними контекстами. Побачили Будапештську оперу. Вечірній Будапешт вражав своїми теплими вогнями. Ланцюговий міст Сечені, що також зачаровував своїм нічним освітленням, об’єднав два міста, розділених один від одного річкою Дунай.

Здавалося б, що такого «Коротка прогулянка Європою»? Аж ні, у пам’яті вона буде зовсім не короткою. Мало того, вона буде вічною…

Катя КУРИЛО,
Юля ЛАПСЮК

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.