Новини Золочівщини
15:03, 15 грудня 2017
682
0

Українська жінка-воїн

Українська  жінка-воїн
Gazeta
Фото: НУС
Однією з таких українських жінок-воїнів була Олена Степанів. Австрійський цісар Франц Йосиф І сказав: «Якби в моїй армії кожен воював так, як Олена Степанів, то цю війну я би точно виграв».
8 грудня 2017 р. у Золочівському економічному ліцеї провели захід, присвячений 125-й річниці з дня народження цієї героїчної жінки. Ліцеїсти дізналися про бойовий шлях Олени Степанів у лавах легіону УСС та УГА, її бойові нагороди.
Окрім того, ліцеїсти ознайомилися з цікавими фактами з життя героїні, яка після воєнних лихоліть закінчила Віденський університет, де захистила докторську дисертацію. Згодом викладала історію та географію у Львівській гімназії сестер-василіанок та Львівському таємному університеті, була членом Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка.
У радянський період працювала в Академії наук УРСР та доцентом Львівського університету, стала автором 75 наукових праць.
Наприкінці заходу ліцеїсти мали змогу висловити свою думку стосовно постаті цієї героїні.
Андрій Проць: «Життєва позиція цієї особи – прецедент тогочасного суспільства. Сьогодні такі жінки, як Олена Степанів, на передовій у зоні АТО».
Ярина Галай: «Олена Степанів – українська жінка-легенда, яка на власному прикладі показала, що жінка – не лише домогосподарка та мати, але й патріот своєї держави та мужній воїн».
Ліщенко Єлизавета: «Надзвичайно мужня жінка, бунтар, патріот, турботлива та співчутлива. Викликає асоціацію з Валькірією, жінкою-воїном зі скандинавської міфології».
Андрій Заброцький,
директор Золочівського економічного ліцею
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.