Українська жінка-воїн

nus.in.ua, 15 грудня 2017, 15:03
0
24
Роздрукувати
Українська  жінка-воїн

Однією з таких українських жінок-воїнів була Олена Степанів. Австрійський цісар Франц Йосиф І сказав: «Якби в моїй армії кожен воював так, як Олена Степанів, то цю війну я би точно виграв».
8 грудня 2017 р. у Золочівському економічному ліцеї провели захід, присвячений 125-й річниці з дня народження цієї героїчної жінки. Ліцеїсти дізналися про бойовий шлях Олени Степанів у лавах легіону УСС та УГА, її бойові нагороди.
Окрім того, ліцеїсти ознайомилися з цікавими фактами з життя героїні, яка після воєнних лихоліть закінчила Віденський університет, де захистила докторську дисертацію. Згодом викладала історію та географію у Львівській гімназії сестер-василіанок та Львівському таємному університеті, була членом Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка.
У радянський період працювала в Академії наук УРСР та доцентом Львівського університету, стала автором 75 наукових праць.
Наприкінці заходу ліцеїсти мали змогу висловити свою думку стосовно постаті цієї героїні.
Андрій Проць: «Життєва позиція цієї особи – прецедент тогочасного суспільства. Сьогодні такі жінки, як Олена Степанів, на передовій у зоні АТО».
Ярина Галай: «Олена Степанів – українська жінка-легенда, яка на власному прикладі показала, що жінка – не лише домогосподарка та мати, але й патріот своєї держави та мужній воїн».
Ліщенко Єлизавета: «Надзвичайно мужня жінка, бунтар, патріот, турботлива та співчутлива. Викликає асоціацію з Валькірією, жінкою-воїном зі скандинавської міфології».

Андрій Заброцький,
директор Золочівського економічного ліцею

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама