ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ГРИП ТИПУ А/H1N1

nus.in.ua, 21 січня 2016, 10:54
0
487
Роздрукувати
ЩО НЕОБХІДНО ЗНАТИ ПРО ГРИП ТИПУ А/H1N1

 

Ситуація із грипом А/Н1N1 продовжує розвиватись швидкими темпами і щодня збільшується число захворівших і на жаль смертних випадків.

Грип є гострим респіраторним захворюванням, передається повітряно-крапельним шляхом і повітряно-пиловим.

Вірусні частини по повітрю переносяться від хворої людини до здорової в просторі до 2 метрів під час розмови, кашлю, чханні при тісному контакті, а саме : поцілунку, потиску руки і через предмети спільного користування.

Джерелом інфекції є хвора людина можуть бути тварини та птахи. Хвора людина для оточуючих являється небезпечною до семи днів від початку захворювання, але якщо клінічні симптоми зберігаються то небезпека залишається до моменту одужання людини.

Клінічні ознаки грипу типу А/Н1N1 починаються з болю голови, ломота по всьому тілі і болі в суглобах та м’язах, висока температура тіла, кашель, закладення носа, нежить, в окремих випадках блювота і пронос.

Крім цього загострюються наявні хронічні захворювання. Найбільш небезпечне ускладнення це запалення легень.

ПРОФІЛАКТИКА ЗАХВОРЮВАННЯ.

Велике значення має опірність організму ,яка залежить від раціонального харчування , вживання продуктів багатих на вітаміни, а особливо на вітамін -С (шипшина, чорна смородина, калина, лимони,) посилене пиття. Особливо застерігатись від переохолодження, і контакту з особами, які мають прояви грипозної інфекції.

Дотримуватись правил особистої гігієни, старанно мити руки з милом, провітрювати приміщення , обмежувати відвідування місць громадського скупчення людей. При кашлі та чханні прикривати рот і ніс рукою або салфеткою. Рекомендується носити стерильні марлеві пов’язки які необхідно міняти що 4 години. При перших проявах захворювання не займатись самолікуванням, а своєчасно звертатись за медичною допомогою і строго виконувати назначення лікаря. Коли хворий залишається вдома, необхідно ізолювати хворого і обслуговуючим і всім контактним надівати маски і дотримуватись правил особистої гігієни.

Протягом дня проводити вологе прибирання приміщення із застосуванням дезинфікуючих засобів (Дезактин, Неохлор та Септодерм для обробки рук). Дотримуватись назначення та порад лікаря, з метою хіміопрофілактики провести курс озельтамівіром.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама