Новини Золочівщини
21:53, 22 січня 2014
1256
0

ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ – В УКРАЇНІ

ІНТЕРЕСИ УКРАЇНИ – В УКРАЇНІ
Admin
Фото: НУС

 ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» у присутності президентів двох країн підписали доповнення до контракту на купівлю-продаж, постачання, обсяги й умови транзиту природного газу на 2009-2019 роки від 19 січня 2009 року. Підписаний документ дає змогу «Газпрому» постачати газ в Україну за ціною $ 268,5 за тисячу кубометрів, тоді як досі  вона становила понад $ 400.

На фоні цього одразу ж заговорили про доречність переходу котелень на альтернативні види палива. У зв’язку з тим, що російський газ для України став дешевшим, ряд експертів висловлюють припущення, що всі інвестиційні проекти, пов’язані з переходом на альтернативні види палива, опинилися під загрозою зриву? У той же час про те, що Золочів став єдиним містом в Україні, яке перейшло на альтернативні види палива, не перестають говорити у пресі як у вітчизняній, так і закордонній. Про це та інше розмовляємо із директором ТзОВ «Золочівенергоресурс» Андрієм Омельчуком.

 

– Всі добре пам‘ятаємо той період, коли наша економічно обґрунтована ідея і прагнення громади міста знайти альтернативу дорогому газу стали спільною справою. Міський голова Золочева Ігор Гриньків шукав можливості переводу міських котелень на альтернативні дорогому газу види палива. Коли наше підприємство запропонувало золочівській громаді свій інвестиційний проект, ми пройшли тривалий процес проведення тендерів та укладення договорів. А незадовго до початку опалювального сезону 2012–2013 років приступили до виконання взятих на себе інвестиційних зобов’язань.

 

Щодо домовленостей про зниження ціни на природний газ, то зауважу, тариф на природний газ, який на той час було закладено «Золочівтеплоенерго», був занижений. А це означало, що він мав переглядатись у бік збільшення. Незважаючи на ті події, які відбуваються в державі, політика підприємства, політика інвестора не міняється. Наші послуги якісніші та дешевші.

 

Маємо укладено угоду із ДП «Золочівський лісгосп» на постачання дров. Зазначу, що зупинятись на дровах ми не плануємо, шукаємо й інші види. Є реальна перспектива використовувати і торфобрикети, і щепу, і пелети, і вугілля…

 

Готуючись до опалювального сезону, ми у повному об’ємі провели утеплення теплотрас. А це близько 500 метрівнавісних теплотрас. Проте на сьогодні виявлено неприємні факти пошкодження близько 60 метрівтермоізоляції.


Відповідно до інвестиційної програми плануємо цього літа замінити десь 400 метрів теплотрас на нові, що дозволить запобігти тепловтратам. Хотілося б, щоб золочів’яни зрозуміли, що те, що ми робимо залишиться для громади міста.


У минулому опалювальному сезоні завдяки різниці у вартості альтернативного палива і природного газу бюджетні установи міста зекономили на оплаті за теплову енергію майже півтора мільйона гривень. 


   В опалювальному сезоні 2013–2014 років плануємо виробити 9,5 тис. гігакалорій теплової енергії. Вартість однієї гігакалорії на природному газі дорожча, ніж на твердому паливі на 346 грн. Тому економія у цьому сезоні становитиме 3 млн. 287 тис. гривень. Вигода очевидна. Тому підстав сумніватися у правильності вибраного шляху у золочівської громади немає ніяких.

 

Свій коментар з цього приводу дав нам і міський голова Золочева Ігор Гриньків:

– Про повернення до виробництва теплової енергії за рахунок газу, як палива, можна буде говорити лише тоді, коли газ стане дешевшим від дров чи інших видів палива. Але з огляду на те, що зараз ринок альтернативних видів палива активно розвивається, а це і тирсобрикети, і торфобрикети, і щепа, і лоза. Повернення до опалення газом не передбачається у найближчі роки. Окрім того, хіба нам байдуже, куди йдуть бюджетні, тобто наші, гроші? Мені не байдуже! Переконаний, що зараз вже всі розуміють, що значно вигідніше, коли наші гроші не будуть «втікати» в Росію чи ще кудись, як оплата за спожитий газ, а залишатимуться в Україні. Більше того, залишатимуться в нашому Галицькому, Львівському регіоні і, навіть, в Золочівському районі і підтримуватимуть розвиток нашої економіки. А це – робочі місця і відповідно заробітні плати, податкові відрахування, розвиток підприємств, тощо. Хочу ще раз нагадати всім нам, що енергетична безпека – це чи ненайважливіша складова національної безпеки України!

 

І це не просто слова. Сьогодні ми у великій мірі енергетично залежні і тому дуже вразливі. Мені особисто прикро, коли ціною на газ чи на інші енергоносії сусідні держави мають можливість впливати на прем'єрів чи президентів. І, як ми бачимо, не тільки на українських прем'єрів чи президентів впливають.

Тому переконаний, що відмовившись від використання газу, як сировини для виробництва теплової енергії, ми зробили правильно.

 

Життя підтверджує, що кожен із нас має можливість і зобов'язаний зробити свій, хай і невеликий, але вагомий внесок в укріплення національної безпеки держави.

Можливо, з огляду на події, які відбуваються в Україні, всім варто пригадати мудрий вислів британця Вінстона Черчіля: «У Британії немає вічних друзів чи вічних ворогів, у Британії є вічні інтереси». Це розуміють добре британці і діють відповідно до обставин.

Тому кожен українець зобов'язаний зрозуміти, що інтереси України – в Україні. А проблем дійсно багато і всі вони чекають нашого розуміння, нашого вирішення, нашої праці. Ніхто за нас і окрім нас цього не зробить. Почнімо з малого,  почнімо з себе, з свого міста.

 


Розмовляв Іван ГОНТАР

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.