Новини Золочівщини
19:23, 10 січня 2014
985
0

ПЛАНУЄМО ОПАЛЮВАТИ НЕ ЛИШЕ ДРОВАМИ

ПЛАНУЄМО ОПАЛЮВАТИ  НЕ ЛИШЕ ДРОВАМИ
Admin
Фото: НУС

Ще не стих ажіотаж навколо того, що Золочів розпочав опалювальний сезон, переобладнавши котельні на тверде паливо, а сьогодні знову маємо новину – Золочівський монастир Вознесіння Господнього ЧСВВ теж перестав опалювати свої приміщення газом.

– Монастир і церковне приміщення займають площу майже 2800 квадратних метрів, – розповідає настоятель монастиря отець Августин. – Зрозуміло, що опалювати такі великі площі газом занадто дорого. Саме тому, скориставшись досвідом Золочівської міської ради, переобладнали котли на тверде паливо. Зараз ми закупили дрова для опалення у Золочівському лісгоспі. Наступного року плануємо заготовляти не лише дрова. Маємо можливість палити вугіллям, брикетами. Думаю, що така реконструкція окупить себе. У приміщеннях досить тепло, навіть, незважаючи на те, що палимо не на повну потужність.

 

Нагадаємо, як Золочеву далось прийняття такого непростого рішення про відмову від споживання газу. Після внесення змін до Закону України «Про теплопостачання», місто повідомили: якщо не розраховуватиметься за спожитий природний газ, то можуть обмежити подачу газу до технологічного мінімуму. Це означало, що в помешканнях не буде тепло, а мінімальна температура підтримуватиметься лише, щоб не замерзла система. Додавав проблем дорогий російський газ. Кожен опалювальний сезон для міста завершувався боргом в розмірі 3 млн. грн. Треба було діяти. Сесія міської ради прийняла рішення про модернізацію існуючих котелень. Ця програма реалізовувалась у два етапи: перший – переведення п’яти менших котелень на дрова; другий – переведення на дрова найбільшої в місті центральної котельні на вул. Шашкевича та котельні на вул. Львівській.

 

У Львівській області це фактично пілотний проект, котрий не має аналогів в містах України. Котельні повністю переведено на альтернативні види палива. Однак, при потребі, можна використовувати й газ. Зараз у місті опалюють дровами, проте у компанії «Золочівенергоінвест» активно працюють над запровадженням інших альтернативних видів палива. Дрова закуповують у ДП «Золочівський лісгосп», в якому передбачена планова вирізка 46 тисяч кубометрів деревини, з них 11 тисяч кубометрів – санітарна вирубка. Потреба ж дров на весь опалювальний сезон для Золочева 8-9 тисяч кубометрів.


За цей сезон планується зекономити значну суму коштів для такого маленького міста як Золочів.

Є й проблеми застарілих теплотрас, які прокладені ще у 1985 році. Під час минулорічних випробовувань з підготовки до опалювального сезону з ладу масово почали виходити теплотраси. Їх ремонтували чи замінювали за рахунок коштів інвестора. У 2013 році поміняли 510 метрів труб теплотраси також коштом інвестора. Ведеться робота над затвердженням програми, згідно з якою за 5 років у місті поміняють усі теплотраси на попередньо ізольовані труби.

 

Ірина ДОМАРЕЦЬКА

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.