Веб-камери ноутбуків Apple можуть таємно шпигувати за юзерами

nus.in.ua, 28 грудня 2013, 22:16
0
422
Роздрукувати
Веб-камери ноутбуків Apple можуть таємно шпигувати за юзерами

Крім того, вони можуть записувати відео, а користувач при цьому нічого і не здогадуватиметься.

 
Веб-камери, вбудовані в комп'ютери Apple - iMac та MacBook - випуску 2008 року та раніше, можуть використовуватися для таємного стеження за користувачами.

Про це пише The Washington Post, посилаючись на доповідь дослідників Стівена Чековея (Stephen Checkoway) та Меттью Брокера (Matthew Brocker).
 
 У "маках", як і в багатьох інших комп'ютерах, є світлодіод, який попереджає користувача про те, що веб-камера працює. Дослідники встановили, що його можна вимкнути, здійснивши "перепрошивку" мікроконтролера камери.

На їхню думку, якщо світлодіод не діє, то фото- і відеостеження через камеру стають непомітними для користувача.

В якості доказу Чековей та Брокер написали програму iSeeYou. Вона змушує вбудовану камеру комп'ютера записувати відео, не запалюючи світлодіод.
 
 
Кожен раз при запуску програма вносить зміни в прошивку мікроконтролера веб-камери, а перед завершенням роботи повертає її в початковий стан.

Дослідники заявили, що iSeeYou працює тільки на старих "маках". Але вони, однак, не виключають, що подібні баги можуть бути присутніми і в новіших комп'ютерах.

Як повідомлялось раніше, Apple збирається випустити гігантський планшет з екраном в 13 дюймів. Згідно з чутками, планшетник може побачити світ вже у 2014 році.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама