Наука
22:16, 28 грудня 2013
1001
0

Веб-камери ноутбуків Apple можуть таємно шпигувати за юзерами

Веб-камери ноутбуків Apple можуть таємно шпигувати за юзерами
Admin
Фото: НУС
Крім того, вони можуть записувати відео, а користувач при цьому нічого і не здогадуватиметься.
 
Веб-камери, вбудовані в комп'ютери Apple - iMac та MacBook - випуску 2008 року та раніше, можуть використовуватися для таємного стеження за користувачами.

Про це пише The Washington Post, посилаючись на доповідь дослідників Стівена Чековея (Stephen Checkoway) та Меттью Брокера (Matthew Brocker).
 
 У "маках", як і в багатьох інших комп'ютерах, є світлодіод, який попереджає користувача про те, що веб-камера працює. Дослідники встановили, що його можна вимкнути, здійснивши "перепрошивку" мікроконтролера камери.

На їхню думку, якщо світлодіод не діє, то фото- і відеостеження через камеру стають непомітними для користувача.

В якості доказу Чековей та Брокер написали програму iSeeYou. Вона змушує вбудовану камеру комп'ютера записувати відео, не запалюючи світлодіод.
 
 
Кожен раз при запуску програма вносить зміни в прошивку мікроконтролера веб-камери, а перед завершенням роботи повертає її в початковий стан.

Дослідники заявили, що iSeeYou працює тільки на старих "маках". Але вони, однак, не виключають, що подібні баги можуть бути присутніми і в новіших комп'ютерах.

Як повідомлялось раніше, Apple збирається випустити гігантський планшет з екраном в 13 дюймів. Згідно з чутками, планшетник може побачити світ вже у 2014 році.
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.