Здоров’я
22:49, 03 вересня 2014
3201
0

Вимоги до безпеки дитячих іграшок та товарів дитячого вжитку

Вимоги до безпеки дитячих іграшок та товарів дитячого вжитку
Admin
Фото: НУС

Вимоги до безпеки дитячих іграшок та товарів дитячого вжитку

 Для виробництва ігор дозволяється використовувати :

- сировину і матеріали, допущені МОЗ України;

- сировину і матеріали, допущені МОЗ України для виробництва товарів, призначених для контакту з харчовими продуктами, які за показниками державної санітарно-гігієнічної експертизи відповідають вимогам якості та безпеки.

Матеріали вторинної переробки (не більше 30% домішок до основного матеріалу) допускаються для виробництва іграшок (ігор) тільки для дітей віком більше як три роки за умови наявності дозволу МОЗ України.

Сировина і матеріали повинні відповідати гігієнічним вимогам.

Натуральні матеріали (хутро, шкіра) дозволяються для виробництва іграшок та ігор для дітей старше 3-х років з обов’язковою попередньою їх дезинфекцією  (ОСТ 42-21-2-85, МБ №28-8/6-80).

Набивні матеріали перед використанням для виробництва іграшок (ігор) повинні бути продезинфіковані.

Матеріали для декоративного та захисного покриття іграшок (ігор), за винятком ялинкових прикрас, повинні бути стійкимидо дії слини, поту та вологої обробки.

Деталі іграшок (ігор), що дотикаються до губ дітей, та брязкальця мають бути виготовленими з матеріалів, що не вбирають вологу та легко дезинфікуються.

Матеріали для виробництва іграшок, ігор повинні зберігатися в умовах, передбачених ТУ, ДСТУ та іншими чинними нормативними документами та виключати їх забруднення.

Іграшки та ігри повинні відповідати затвердженому еталону, зразку і „типовому представникові”. „Типовий представник” – іграшка (гра), виготовлена по єдиній технології із єдиної партії сировини.

Іграшки та ігри, призначені для складання, виконання різних ігрових функцій і т.п. повинні мати інструкції, схеми користування, надруковані на упаковці, окремому листі або у вигляді брошури.

Інструкції до ігор повинні бути зрозумілими для дітей тих вікових груп, для яких вони призначені.

В інструкції (керівництві, схемі по користуванню іграшками, іграми або на споживчій упаковці повинні бути вказані правила та види обробки іграшок (ігор)- (миття, чищення, дезинфекція та їх утилізація в разі потреби).

Попереджувальний текст про можливість небезпеки іграшок, ігор – наявність дрібних деталей для дітей віком до 3-х років і т.п. – повинен бути надрукований напівжирним шрифтом, розміром не менше 12 кеглів, а слово „попередження” повинно бути виділено прописними буквами.

Вимоги до іграшок (ігор) відносяться також окремо до кожної деталі, з якою має справу дитина, якщо іграшка (гра) призначена для збирання дитиною.

Рівень сторонього запаху усіх видів іграшок (ігор) не повинен перевищувати 1 балу, для виробів з гуми (латексу) – 2-х балів, за винятком іграшок (ігор) з гуми (латексу), призначених для дітей віком до 3 років, рівень запаху яких повинен бути також не більше 1 балу.

З іграшок (ігор) не повинні виділятися летючі та розчинні речовини: мономери, пластифікатори, інгредієнти гуми, каучуку, латексу, продукти їх перетворень, метали, інші хімічні сполуки в кількостях та концентраціях вище допустимого рівня міграції (ДКМ) або допустимого рівня виділення (ДР).

Декоративне та захисно-декоративне покриття іграшок та ігор повинно бути стійким до дії слини, поту та вологої обробки з застосуванням нейтрального мила- дитяче, господарче.

Рівень звуку, що створюється іграшкою (грою), призначеної, для гри в приміщенні, повинен бути не більше 65дБА (за винятком настроєних музичних іграшок, духових та ударних інструментів):

-                     рівень звуку, що створюється іграшкою (грою), призначеної для гри на відкритому повітрі, повинен бути не більше 75 дБА;

-                     рівень звуку іграшки (гри), що видає імпульсивний шум в якості ігрового моменту (одинокий постріл), повинен бути не більше 95 дБА.

Рівні статичного напруження електричного поля, електромагнітного поля радіочасток і магнітного поля в іграшках з автономним джерелом живлення (не більше 12 В) та живленням з електромережі повинні бути не вище гранично допустимих.

Конструкція, вага, розміри іграшок (ігор) повинні відповідати морфофункціональним особливостям дітей тих вікових груп, для яких вони призначені.

Ігри не повинні мати тріщин, задирок, сколів. Нефункціональні гострі пружини, крайки, ребра та кути повинні бути притуплені.

Гострі кінці кріпильних деталей, використаних при виробництві ігор, повинні бути закриті. Цвяхи, шурупи, крім декоративних, повинні бути у рівень або утоплені.

Деталі, які використовуються для з’єднання частин м’якої іграшки, не повинні мати гострих країв та виступів.

Деталі ігор для дітей до 3-х років, виготовлені із металу, дерева або інших твердих матеріалів, повинні бути закріплені таким чином, щоб вони не могли бути роз’єднані або розірвані.

Механізм керування великогабаритними іграми повинен бути безпечним при експлуатації та відповідати зросту та віку дітей.

Мікроелектродвигуни в іграх повинні мати напругу – для дітей віком до 7 років – 12,0 В, а старше 7 років – 18,0 В.

В калейдоскопах світлорозсіювальне скло повинно мати коефіцієнт світлопропускання – 0,5.

Конструкція калейдоскопів повинна виключати доступ дітей до наповнювача. Скло або шматочки пластмаси повинні мати яскраве забарвлення.

Пофарбовані дерев’яні ігри повинні бути покритті безкольоровим лаком, який дозволений МОЗ України.

Ігри, що імітують холодну зброю (шпага, ніж і т.п.), не повинні мати гострих кінців та різальних кромок.

Підприємства по виробництву іграшок (ігор) проводять контроль кожної партії виготовленої продукції на відповідність її гігієнічним вимогам.

Підприємство по випуску іграшок (ігор) повинно мати гігієнічний висновок на нормативну документацію, на продукцію і гарантувати випуск продукції, безпечної для здоров’я дитини.

Приміщення по виробництву іграшок (ігор), їх санітарний стан, організація технологічних процесів повинні відповідати вимогам діючих в Україні норм і правил для виробництв харчової промисловості.

Приміщення для пакування, зберігання  реалізації іграшок (ігор) повинні відповідати вимогам діючих в Україні норм і правил для зберігання і реалізації товарів народного споживання.

Робітники, що безпосередньо зайняті виробництвом, контролем і реалізацією іграшок (ігор) повинні проходити медичний огляд відповідно до діючих нормативних документів для працівників харчової промисловості.

Маркування, пакування, транспортування і зберігання іграшок (ігор) повинно проводитися згідно діючих відповідних нормативних документів.

Іграшки (ігри) повинні мати індивідуальне споживче пакування, на якому (або вкладинці) вказується вік дітей, для яких іграшка (гра) призначена та спосіб обробки (дезинфекції) іграшки (гри).

Перевірка ігор на звук при виробництві повинна проводитись за допомогою повітродувного устаткування.

Під час демонстрації іграшок (ігор) усі дії проводяться виключно на виділеному демонстраційному зразкові.

При реалізації забороняється прикладати до губ іграшки (ігри), призначені для контакту з ротом дитини, при їх демонструванні.

М’яконабивні іграшки (ігри), призначені для дітей віком від 0 до 3-х років, повинні реалізуватися в індивідуальній упаковці, а для покупців повинен бути демонстраційний зразок.

  

 

Лікар Золочівського МВЛД

ДУ «Львівський обласний лабораторний                                      Мицко Г.І.

центр Держсанепідслужби України»

Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.