Щоб не захворіти на грип та ГРЗ

nus.in.ua, 10 листопада 2014, 14:07
0
724
Роздрукувати
Щоб не захворіти на грип та ГРЗ

За підсумками моніторингу у період з 20 до 26 жовтня 2014 року у Львівській області захворіло на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції 9248 осіб. Відмічається ріст рівня захворюваності в порівнянні з минулим тижнем на 11,6  %. У м. Львові за цей період захворіло 4214 осіб з інтенсивним показником 56,0 при епідпорозі 83,9. Показник захворюваності зріс на 12,5 % в порівнянні з минулим тижнем.

У Золочівському районі за цей же період на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції захворіло на грип та гострі респіраторні вірусні інфекції  79 осіб. Серед захворілих – дітей до 17 років 54,4 %  (43 осіб). У жовтні в районі захворіло 277 осіб з інтенсивним показником 395,5 на 100 тисяч населення. У порівняні з минулим роком в жовтні 2013 року захворіло 399 осіб з інтенсивним показником 481,8 на 100 тисяч населення. Показник захворюваності знизився  на 18,3 %.

За медичною допомогою протягом жовтня  найвищі показники  реєструвалися в амбулаторіях: с. Куровичі (60 осіб), с. Білий Камінь (24 випадки), смт. Поморяни,         с. Червоне, с. Бортків, с. Сасів, с. Гологори по 20 випадків. Серед дитячого населення від 0–17 років захворіло 150 осіб, а саме до 1 року – 3 осіб, 1–4 р.– 26 осіб,  5–9 р. – 36 осіб, 10–14 р.– 50 осіб, 15–17 р. – 35 осіб.

Профілактичні заходи спрямовані насамперед для підвищення резистентності організму до дії збудників грипу, а також інших ГРІ та ГРЗ.

Ефективними, особливо у період підвищення захворюваності, фахівці відзначають наступні методи профілактики:  повноцінне харчування з включенням вітамінів у природному вигляді;  загартовування та часте провітрювання приміщень;  вживання загальнозміцнюючих та тонізуючо-імуномодулюючих препаратів та препаратів цілеспрямованої імуностимулюючої дії.

Високоефективними є рекомендації загального санітарно-гігієнічного спрямування, зокрема:

– часто мити руки з милом, особливо після відвідування;

– прикривати ніс та рот хустинкою (або одноразовими серветками), особливо при кашлі та чханні;

– широко застосовувати засоби нетрадиційної (народної) медицини, гомеопатичні препарати, оксолінову мазь.

Провітрювання приміщень (з обов’язковим зволоженням) знизить концентрацію вірусу в замкнутих просторах. Індивідуально слід уникати рукостискань, скоротити до мінімуму перебування в громадському транспорті або в місцях великих скупчень людей. Як можна частіше мити руки. Уникати торкання руками очей, носа і рота.

 

М. М. Сень, завідувач організації епідеміологічних досліджень

Золочівського міжрайонного відділу лабораторних досліджень

ТЕГИ: грип, здоров'я, газета, 49 номер
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама