Про справляння ресурсних платежів – на «гарячій лінії»

nus.in.ua, 1 серпня 2014, 21:41
0
289
Роздрукувати
Про справляння ресурсних платежів – на «гарячій лінії»

ВЗолочівській ОДПІ  проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників податків щодо особливостей справляння податку на прибуток, ресурсних платежів, екологічного податку відповідав головний державний інспектор відділу оподаткування та контролю об`єктів і операцій Москаль Роман Ярославович. Платники запитували:

 

   Чи має право контролюючий орган провести позапланову перевірку платника податків у разі декларування ним від`ємного значення об`єкта оподаткування податком на прибуток?

 

    Відповідно до п. 150.3 ст. 150 Податкового кодексу у разі якщо від’ємне значення як результат розрахунку об’єкта оподаткування декларується платником податку протягом чотирьох послідовних податкових періодів, контролюючий орган має право провести позапланову перевірку правильності визначення об’єкта оподаткування. В інших випадках наявність значення такого від’ємного значення не є достатньою підставою для проведення такої позапланової перевірки.

 

   Яка відповідальність передбачена за несплату або несвоєчасну сплату плати за землю громадянином?

 

    Згідно з п.286.5 ст.286 Податкового кодексу нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про сплату податку. Сплачують податок громадяни впродовж 60 днів з дня вручення такого податкового повідомлення-рішення.

 

   У разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених ПКУ, то такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

 - при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання,

 - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

 

 - при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання,

 - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

 

   Разом з тим, на суму податкового зобов’язання з плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст.129 Податкового кодексу .

 

    Які документи повинна надати до контролюючого органу фізична особа для отримання пільги щодо сплати земельного податку?

 

     Фізична особа, яка належить до категорії осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, отримує таке право лише після оформлення права власності на земельну ділянку у законодавчо встановленому порядку та внесення відповідних даних до державного земельного кадастру.

 

   Разом з цим, для отримання пільги щодо сплати земельного податку фізична особа повинна подати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують право такої особи на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій» тощо).

 

    Якщо право на пільгу у платника виникає протягом року, то він звільняється від сплати податку починаючи з місяця, що настає за місяцем, в якому виникло це право.

 

  Який порядок подання декларації з екологічного податку, у разі якщо платник податку має декілька стаціонарних джерел забруднення в різних населених пунктах області?

 

 У разі якщо платник екологічного податку має декілька стаціонарних джерел забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів в межах:

 

 - кількох населених пунктів (сіл, селищ або міст) або за їх межами (коди згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) різні), то такий платник податку зобов’язаний подати до відповідного контролюючого органу за місцем розташування стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведених для розміщення відходів місць чи об’єктів податкову декларацію щодо кожного стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведеного для розміщення відходів місця чи об`єкта окремо;

 

 - одного населеного пункту (села, селища або міста) або за його межами (код згідно з КОАТУУ один і той самий), то такий платник податку може подавати до відповідного контролюючого органу одну податкову декларацію податку за такі джерела забруднення.

 

 У разі, якщо платник податку перебуває на податковому обліку в місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з КОАТУУ), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

 

    Які особи, що видобувають прісні підземні води, мають право застосовувати ставки визначені у п.325.2 ст.325 Податкового кодексу, при обчисленні плати за користування надрами з 1 квітня 2014 року?

 

     Обчислення плати за користування надрами для видобування прісних підземних вод, за ставками, визначеними у п. 325.2 ст. 325 ПКУ, здійснюють громадяни України, іноземці та особи без громадянства - землевласники та землекористувачі, розмір земельних ділянок яких перевищує норми, передбачені ст. 121 Земельного кодексу України, у разі видобутку прісних підземних вод із застосуванням електричних пристроїв у обсязі понад 13 кубічних метрів на особу в місяць (за показниками лічильників) в межах наданих їм земельних ділянок.

ТЕГИ: ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама