Ви запитували - ми відповідаємо.

nus.in.ua, 27 січня 2014, 14:54
0
411
Роздрукувати
Ви запитували - ми відповідаємо.

      На запитання платників податків під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія» відповідав перший заступник  начальника  Золочівської ОДПІ ГУ  Міндоходів у Львівській області Денис Роман Зіновійович.  Пропонуємо відповіді на найбільш актуальні запитання.

 

       Неприбуткова організація здає в оренду приміщення. Кошти , отримані від цієї операції, використовуються на цілі, передбачені статутом. Чи підлягають такі кошти оподаткуванню податком на прибуток?

       Перелік  доходів неприбуткових організацій, які звільняються від оподаткування, наведено у пунктах 157.2-157.9 ст. 157 ПКУ. Якщо неприбуткова організація отримує дохід з джерел інших, ніж визначені в зазначених пунктах Податкового кодексу, вона зобов`язана сплатити податок на прибуток, який визначається як сума доходів, отриманих з таких інших джерел, зменшена на суму витрат, пов`язаних з отриманням таких доходів.  При цьому сума витрат не може перевищувати суми таких доходів (п.157.11 ст.157 ПКУ).   

       Отже, кошти, отримані неприбутковою організацією від надання приміщення в оренду, підлягають оподаткуванню податком на прибуток на загальних підставах.  

 

      Який розмір нецільової благодійної допомоги не оподатковується  податком на доходи фізичних осіб у 2014 році?

    Відповідно до пп. 170.7.3 п. 170.7 ст. 170 Податкового кодексу  не включається до оподатковуваного доходу сума нецільової благодійної допомоги, у тому числі матеріальної, що надається резидентами - юридичними або фізичними особами на користь платника податку протягом звітного податкового року сукупно у розмірі, що не перевищує суми граничного розміру доходу, визначеного згідно з абзацом першим пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 ПКУ, встановленого на 1 січня такого року (  у 2013 році – 1610 грн., у  2014 – 1710, 0 грн..).

 

      Яким чином оподатковуються та відображаються в податковому розрахунку за формою 1-ДФ грошові кошти, які були використані для придбання новорічних подарунків для дітей?

    Відповідно до пп.165.1.39 п.165.1 ст.165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків, якщовона не перевищує 50 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі (у 2013 році – 573,5 грн.).

     Вартість дарунків, яка не перевищує 50 відсотків однієї заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «160». Якщо вартість дитячих новорічних подарунків , яка надається платнику податків, перевищувала у  2013 році – 573,5 грн. то сума такого перевищення оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставками 15% ( 17%)  та відображається у податковому розрахунку за ф. 1ДФ за ознакою доходу «126», як додаткове благо.

 

        

          Чи змінилась  форма звітності  по податку на додану вартість ?

 

    Починаючи із звітності за січень 2014 року або 1 квартал 2014 року Декларацію з ПДВ слід подавати за новою формою, затвердженою наказом Міністерства доходів і зборів України від 13.11.2013 р. №678.

     Також  з 1 січня 2014 затверджено нову  форму реєстру виданих та отриманих податкових накладних та Порядок його ведення (наказ Міндоходів України від 22.11.2013 р. №708).

 

 

                                                                  Інформаційно-комунікаційний сектор.

ТЕГИ: ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама