ОДПІ
19:03, 08 березня 2016
893
0

Декларування доходів: право на податкову знижку

Декларування доходів: право на податкову знижку
Gazeta
Фото: НУС

Золочівська ОДПІ нагадує, що декларуючи доходи, громадяни виконують не тільки свій конституційний обов’язок, а також мають право на податкову знижку.

Право на податкову знижку дає можливість повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати у минулому податковому році. Платники податку, які бажають скористатися правом на податкову знижку за підсумками звітного 2015 року, повинні протягом 2016 року подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси (місцем проживання, за яким він береться на облік як платник податків в контролюючому органі).

Податкову знижку можуть одержати громадяни, які у минулого році мали витрати (з урахуванням обмежень, визначених п.166.3 ст.166 Податкового кодексу) по сплаті: коштів закладам освіти за навчання; суми процентів за користування іпотечним кредитом; пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям; страхових сум за договорами довгострокового страхування життя та пенсійних внесків в рамках недержавного пенсійного забезпечення; коштів на оплату допоміжних репродуктивних технологій; державних послуг за усиновлення дитини, включаючи сплату державного мита; витрати на будівництво (придбання) доступного житла, визначеного законом, у тому числі суми витрат на погашення пільгового іпотечного житлового кредиту, наданого на такі цілі, та процентів за ним.

До податкової знижки, згідно із пп. 166.2.1 п. 166.2 ст. 166 Кодексу включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). При цьому, у зазначених документах обов'язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання).

ГДІ з питань організації роботи
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.