Про подання звітності с/г товаровиробниками - платниками єдиного податку

nus.in.ua, 9 лютого 2016, 10:29
0
215
Роздрукувати
Про подання звітності  с/г товаровиробниками - платниками єдиного податку

Золочівська ОДПІповідомляє, що сільськогосподарські товаровиробники, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за 2015 рік дорівнює або перевищує 75 відсотків, та мають у власності, оренді сільськогосподарські угіддя та/або землі водного фонду внутрішніх водойм (озера, ставки та водосховища), мають право на набуття статусу платника єдиного податку четвертої групи у 2016 році.

 

Для набуття і підтвердження такого статусу сільськогосподарські товаровиробники повинні не пізніше 20 лютого 2016 року подати:

- загальну податкову декларацію з податку на поточний рік щодо всієї площі земельних ділянок, з яких справляється податок (сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ, багаторічних насаджень)), та/або земель водного фонду внутрішніх водойм (озер, ставків та водосховищ), - контролюючому органу (державній податковій інспекції) за своїм місцезнаходженням (місцем перебування на податковому обліку);

 

- звітну податкову декларацію з податку на поточний рік окремо щодо кожної земельної ділянки - контролюючому органу (державній податковій інспекції) за місцем розташування такої земельної ділянки;

 

- розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва за 2015рік – контролюючим органам (державним податковим інспекціям) за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок;

 

- відомості (довідку) про наявність земельних ділянок - контролюючим органам (державним податковим інспекціям) за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок.

 

Форма податкової декларації платника єдиного податку затверджена наказом Мінфіну України від 19.06.2015 №578 «Про затвердження форм податкових декларацій платника єдиного податку». Для визначення розміру доходу, одержаного від реалізації сільськогосподарської продукції власного виробництва та продуктів її переробки, суб’єкти господарювання складають Розрахунок частки сільськогосподарського товаровиробництва, форму якого затверджено наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 26.12.2011 №772 зі змінами і доповненнями.

 

Базою оподаткування для платників єдиного податку вказаної групи є нормативна грошова оцінка одного гектара сільськогосподарських угідь, а для земель водного фонду – нормативна грошова оцінка ріллі в області з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного станом на 1 січня базового податкового (звітного) року.

 

У зв’язку з внесенням змін до Податкового кодексу Законом України від 24.12.2015 №909, для платників єдиного податку четвертої групи збільшено ставки податку з одного гектара с/г угідь та/або земель водного фонду:

 

- із 0,45 до 0,81% від бази оподаткування для ріллі, сіножатей і пасовищ;

 

- із 0,27 до 0,49% для ріллі, сіножатей і пасовищ, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

 

- із 0,27 до 0,49% для багаторічних насаджень;

 

- із 0,09 до 0,16% для багаторічних насаджень, розташованих у гірських зонах та на поліських територіях;

 

- із 1,35 до 2,43% для земель водного фонду;

 

- із 3 до 5,4% для ріллі, сіножатей і пасовищ, що перебувають у власності сільськогосподарських товаровиробників або надані їм у користування, у тому числі на умовах оренди.

 

 

ГДІ з питань комунікацій

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама