Гроші, Оголошення
00:49, 23 лютого 2014
1473
0

З початку лютого українці забрали з депозитів 6 млрд грн і 500 млн доларів

З початку лютого українці забрали з депозитів 6 млрд грн і 500 млн доларів
Admin
Фото: НУС
Одним із стимулів "набігів на банки" для громадян стала постанова НБУ №49, що дозволила зупинити масову скупку валюти юрособами, але посилила побоювання простих українців, що наступним кроком Нацбанк може обмежити зняття депозитів.

Українці активно забирали депозити з банків за останні три тижні.

За даними НУС, з 1 по 21 лютого населення вивело з банків гривневих депозитів на 6 млрд грн (відтік - 3,2%) і валютних - ще майже на 500 млн доларів (у січні приріст гривневих вкладів населення становив 1,2%).

Одним із стимулів "набігів на банки" для громадян стало постанова НБУ №49, що дозволило зупинити масову скупку валюти юрособами, але усилившее побоювання простих українців, що наступним кроком Нацбанк може обмежити зняття депозитів.

Але після подій останніх днів, починаючи з 18 лютого відтік ще більше активізувався, як посилився і попит на готівкову валюту.

"Зараз курс гривні визначає вулиця. Попит на валюту на готівковому ринку величезний", - розповів ZN.UA заступник голови правління банку з першої десятки за розміром активів. До того ж паніку від бойових дій підстьобнули і технічні проблеми самих банків.

Через зупинку метро в середу і четвер частина фінустанов у столиці працювали в обмеженому режимі, ще частина - неповний робочий день. До того ж у четвер НБУ не зміг підкріпити операційні каси банків готівкою згідно заявок через бойові дії в центрі столиці, у тому числі біля НБУ, багато інкасатори просто відмовилися їздити по місту, боячись бути вбитими або пограбованими.

Нарешті у четвер серед киян розігралася нова паніка: хтось пустив чутку, що в столиці закінчуються бензин і продукти; а в банкоматах неможливо зняти "кеш".

"Система електронних платежів України працює без збоїв; ліквідності в банківській системі досить; грошей не вистачає лише в банкоматах, але ця проблема буде швидко вирішена", - заявляв глава ради Незалежної асоціації банків України Роман Шпек.

"Національний банк України і банківська система працюють у звичайному режимі. Системи електронних платежів функціонують без збою", - публічно заявив глава НБУ Володимир Соркін, водночас запевнивши, що у Нацбанку достатньо ресурсів, щоб забезпечити безперервне підкріплення банків по всій території України.

Але населення вже не чуло аргументів: кілометрові черги вишикувалися біля заправок і багатометрові - біля банкоматів, причому не тільки в Києві, але й по всій країні. Особливо у містах Східної України - Донецьку, Луганську, Алчевську і т.д. В четвер попит на готівкову гривню в банкоматах, за оцінками банкірів, збільшився приблизно в п'ять разів у порівнянні зі звичайним днем. Як запевняють в НБУ, інкасаторські машини просто не встигали з роботою у зв'язку з ажіотажем. Але метавшихся між банкоматами і стояли біля них в чергах громадян це не дуже заспокоїло.

Результати паніки нескладно було передбачити. У п'ятницю вранці курс долара на міжбанку злітав уже до 9,28 грн. Не виключено, що частина тих, хто вчора облягав банкомати, тепер перейдуть до облоги банківських відділень.
Ctrl
Enter
Помітили помИлку
Виділіть текст і натисніть Ctrl+Enter
Коментувати (0)
Інформація
Відвідувачі, що знаходяться в групі Гости, не можуть залишати коментарі до цієї публікації.