Путін повідомив Європі про переведення України на передоплату за газ з 1 червня

nus.in.ua, 16 тра 2014, 02:58
0
600
Роздрукувати
Путін повідомив Європі про переведення України на передоплату за газ з 1 червня

Президент РФ назвав це рішення "вимушеним".

Президент РФ Володимир Путін направив звернення низці іноземних партнерів, в якому поінформував їх про перехід Росії з 1 червня на постачання газу Україні виключно за передоплатою.

У листі він нагадує, що на початку квітня Росія звернулася до європейських партнерів "із пропозицією про негайне проведення консультацій з метою вироблення узгоджених дій щодо стабілізації економіки України та забезпечення стійких поставок і транзиту російського газу згідно з контрактними умовами".

"На жаль, змушені констатувати, що конкретних пропозицій щодо стабілізації ситуації з виконанням українським покупцями конкретних зобов'язань і забезпеченням надійного транзиту від наших партнерів не було отримано", - наголошується у зверненні президента РФ.

Більше того, Путін зазначив, що за цей час ситуація з оплатою російського газу тільки погіршилася: "На адресу ВАТ "Газпром" так і не надійшло жодного платежу за поставлений в Україну газ, а загальний борг української сторони зріс з $ 2,237 млрд до $ 3,508 млрд".

Читайте також: "Нафтогаз" вимагає від "Газпрому" віддати вкрадений у Криму газ

"В таких умовах російська сторона в суворій відповідності до контракту виставила рахунок на передоплату поставок газу в Україну і, починаючи з 1 червня, буде здійснювати постачання газу в обсягах, наперед оплачених українською стороною", - йдеться у зверненні.

При цьому Путін назвав це "вимушеним рішенням" і наголосив, що Росія готова до продовження консультацій і спільних з європейськими країнами дій щодо нормалізації ситуації".

ТЕГИ: українці, газ, Росія, Путін, Європа, Газпром
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Як ви зберігаєте свої заощадження?
у доларах
у гривні
в євро
в іншій валюті
в різних валютах
у золоті
у цінних паперах
вкладаю у дорогі речі і нерухомість
мені немає чого відкладати, звожу кінці з кінцями

 
Реклама