Росія виставила Україні рахунок на 11 млрд доларів за недобір газу

nus.in.ua, 25 квітня 2014, 03:40
0
513
Роздрукувати
Росія виставила Україні рахунок на 11 млрд доларів за недобір газу

За умовами газового контракту, "Нафтогаз" мав забрати 41,6 млрд кубометрів, а взяв лише 12,9 млрд кубометрів, заявляють у компанії "Газпром".

"Газпром" виставив "Нафтогазу України" за недобір газу за умовою "бери або плати" (take-or-pay) у 2013 році в розмірі 11,388 млрд доларів. Про це 24 квітня повідомив журналістам заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медвєдєв.

За умовами газового контракту, "Нафтогаз" мав забрати 41,6 млрд кубометрів, а взяв лише 12,9 млрд кубометрів, пояснив чиновник.

Нагадаємо, за даними міністра енергетики та вугільної промисловості України Юрія Продана, борг України за постачання російського газу в 2013 році складає 1,45 млрд доларів, за лютий - 261 млн доларів, за березень - 550 млн доларів.

"Газпром" оцінював борг "Нафтогазу" за спожитий російський газ, з урахуванням березневих постачань, в 2,2 млрд доларів.

"Газпром" із квітня вирішив скасувати всі пільги на постачання газу Україні, пояснивши це тим, що український партнер не виконує досягнутих домовленостей щодо погашення заборгованості за постачання газу. У результаті цього ціна на російський газ з квітня 2014 року збільшилася до майже 480 доларів за тисячу кубометрів з 268,5 доларів у першому кварталі цього року.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
ТЕГИ: Газпром, газотранспорта система
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.

Читайте також

0 Коментарів
Увійдіть, щоб залишити коментар.

Залишаючи коментар, будь ласка, пам'ятайте, що зміст і тон Вашого повідомлення можуть зачіпати почуття реальних людей, що безпосередньо чи опосередковано мають відношення до даної новини. Виявляйте також повагу та толерантність до своїх співрозмовників навіть у тому випадку, якщо Ви не поділяєте їхню думку. Ваша поведінка за умов свободи висловлювань та анонімності, наданих інтернетом, змінює не тільки віртуальний, але й реальний світ.

Користувачі, які порушують ці правила грубо або систематично, будуть заблоковані.

Ваше Ім'я:
Ваш E-Mail:
Введіть код:

ПОПУЛЯРНІ

Читані Коментовані Соціальні

Ми в соцмережах

ОПИТУВАННЯ

Чи готові ви платити більше податків заради порятунку України від кризи?
так, готовий затягнути пасок
ні, тільки не за мій рахунок

 
Реклама